| RoOxX a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Stiu ca suna a problema copilareasca, dar chiar nu stiu ce sa fac Sunt la liceu si as vrea sa ma mut in banca cu o alta colega. Mie nu imi place banca in care stau si vorbisem cu ea sa ne mutam in banca ei. Dar avem o problema. Colega ei de banca nu vrea sub nicio forma sa se mute. Eu nu stiu cum sa o convingem. Ma gandeam sa vorbim cu doamna diriginta. Ce am putea face?

1 răspuns:
| cool47 a răspuns:

Vorbeste cu fata! Daca te imprietenesti cu ea va ceda mai usor si sti si tu proverbul. Tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape. Dar daca nu tine faza (in procent de 69%merge) spune-i dirigintei dar cand fata nu e in toane bune ca sa iti iasa mai usor. Sau daca la voi in clasa e o banca libera ii putei cere dirigintei sa va mute acolo. Ar mai fi de asemenea o varianta sa le imprieteniti pe colega ta de banca cu colega ei de banca. Dupa ce vor fi prietene apropiate (cam in 2-3 saptamani dupa ce gasesc ceva ce au in comun ) vor vrea sa stea impreuna. Astfel tu ii vei ceda locul ei iar ea tie.
Foloseste unul dintre aceste sfaturi. Sunt noua pe site si sunt happy ca te-am ajutat.