| anonim_4396 a întrebat:

deci e o poveste mai lunga, mie imi place sa compun tot felul de chestii :/, dar nimeni nu mi-a spus daca am talent. Am facut acum o poezie, imi puteti spune daca am sau nu talent? Sa nu radeti de mine big grin.
Asta e viata merge mai departe
Chiar daca gandul meu e tot la tine
As astepta sa vi sa-mi spui cu o voce calda,
„Iubito, trezeste-te acum totul e mai bine!„

Dar plang incet, suspin si cer,
Ca viata sa mi se ia
Sa raman cenusa langa al meu iubit.

Dragostea noastra este inconjurata
De tunete si fulgere,
Dar tot la tine vin incet,
Cu dulci imbratisari si plansete. (Sper sa nu radeti de mine, ca un copil de 13 ani se gandeste la asa ceva, dar eu vreau sa stiu daca exista talent) Sa nu radeti de mine big grin.

9 răspunsuri:
| SabinaQueen a răspuns:

Ai talent cu caru! Imi mai arati si alte poezii?

| doreal a răspuns (pentru SabinaQueen):

Nu am altele big grin. Sper sa nu faci misto de mine sau sa ma consolezi si cand sa ii arat la profesor o poezie sau sa o citesc sa rada toti laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| GTAgamer a răspuns:

Ti-am vazut celelalte intrebari... Iar prin ce treci este de nedescris. Dar tu ai reusit sa iti exprimi sentimentele in ceva frumos. Deci, felicitari ai un talent care trebuie descoperit. Nu multi ar reusi sa faca ce faci tu.

| doreal a răspuns (pentru GTAgamer):

Nu cred, nu vreau cuiva sa ii fie mila de mine happy, da cred ca mai mult a fost o prostie laughing, recunosc dar asta e. Cu celelalte intrebari, cu parintii si tot sunt reale, nu stiu ce sa mai fac adica eu aveam o viata asa de frumoasa, parintii mei nu aratau sa fie nervosi pana la 7 ani ce aveam de acolo sunt intr-un „Iad„ dar e pe pamant happy. Am vrut sa fug de acasa de la 8 ani, da nu am putut, sunt o lasa. Asta e happy, oricum stiu ca nu sunt asa de talentata dar imi place sa fac poezii de la un timp, cred ca sunt in depresie si incerc sa ies singura cumva, cumva happy si am reusit dar tot mai am de muncit. Vreau sa imi fac prieteni si sa uit de tot si toate pana la 18, abia astept sa fac 18 ani stiu ca mai sunt 5 ani care o sa fie un chin pentru mine. Asta e, multumesc pentru comentariu.

| Helen17 a răspuns:

Mai...eu sunt genul de persoana care spune lucrurile drept in fata. Le am ceva-ceva cu Limba Romana deci imi pot da cu parerea. La 13 ani, cred ca stii despre ce voi vorbi. Textul nu are o coerenta deslusita, masura si elementele de prodzodie nu sunt destul lucrate (iar daca masura nu e buna, i se ia tot farmecul poeziei). Dar chestiile astea se pot indrepta. Intrebarea ta a fost daca exista talent. Dupa parerea mea, ai. Chiar daca nu intr-un foarte clar, tu transmiti ceva. Eul liric exista si infatiseaza cu adevarat niste sentimente, si pentru inceput, asta conteaza. Daca stii sa te exprimi fabulos, dar nu transmiti nimic, este egal cu 0 dar tu exprimi ceva, asa ca nu te lasa de asta.

| doreal a răspuns (pentru Helen17):

Mai o poezie la 2 minutewinking, ce vrei mai mult. Eu am vrut ca fapt divers big grin (poate a fost ca si un fleac big grin ), dar cand voi invata mai multe la limba romana, poate imi voi creea un blog, dar de acum nu, stiu ca nu are rima foarte buna (la a2a strofa ). Deci merciwinking.