| VasiDobie a întrebat:

sa nu radeti de mine....Baltagul este poezie sau poveste, dupa cum spuneam nu radeti ca nu m-a interesat niciodata Balyagul si de aia nu stiu, dar acum o sa imi trebuiasa la scoala.

Răspuns Câştigător
| adryanna a răspuns:

Baltagul-este o opera literara in proza, care apartine genului epic-este o opera de mare, cu o actiune de mare intindere, complexa unde autorul isi exprima ideile, gandurile si sentimentele in mod indirect.
P.S.-opera este scrisa de Mihail Sadoveanu

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădălllinna a răspuns:

Este roman/proza literara. Pune manuta si citeste-l happy

| dragutzairina a răspuns:

Buna! Este un roman scris de Mihail Sadoveanu!big grin Fundita?"big grin

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Este un roman

| kissuletzz a răspuns:

Nu este nici poezie nici poveste, este roman.

| anonimaM a răspuns:

Este roman.