| Dependentă de ciocolăţiii ♥ a întrebat:

Deci. Eu am parul mai ondulat`. Si mi-l indrept cu placa. Dar placa este a surorii mele, si ea o sa plece la facultate, iar parintii nu prea ma lasa sa ma indrept deci n-o sa-mi cumpere placa.Stiti metode prin care il pot indrepta fara placa? Asa cat de cat.big grin Si apropo. Daca incerc cu feonul` m-i se face parul prea urat.

P. S.: Nu prea cred ca e posibil, dar incerc.big grin

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Doamne fereste, nici sa nu încerci cu calcătorul.Am făcut o mică glumiţă. Lasă părul aşa cum e, crede'ma că noi care avem părul drept ne'am dori să'l avem creţ şi viceversa.Sau strânge bani si cumpără'ţi o placă happy

10 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Hmm cumparăţi o perie care se roteşte. O să'ţi poţi îndrepta parul cât de cât. Şi sunt tot felul de măşti pentru par care sunt pentru îndreptat.
P. S:O fostă colegă îl îndrepta cu călcătorul, dar dupa 4 ani de zile înca mai râd de ea... aşa că nu încerca laughing

| Elle2117 a răspuns:

Pai ai putea sa te duci la coafor. unde merg eu dau 29 de lei si parul imi sta drept o saptamana.winking

| Cleona a răspuns:

Si eu am parul mai ondulat; uite cum faci(la mine mai merge), cand te speli pe cap te piepteni pe par atunci cand il ai ud ca sa iti ramana mai drept, dar sa nu ti-l usuci cu feonul pentru ca apoi iar nu sta drept si ti se face iar ondulat.

| Kanghu a răspuns:

Iati singura o placa, e greu?

| A?ida a răspuns:

Pai eu zic sa-ti lasi parul tau asa cum e pentru. ca mai tarziu o sa regreti ca ti l-ai indreptat...deci parintii tai (tot respectul si toata stima) stiu dansii dc nu te lasa...si app. nu prea cred ca se poate indrepta parul cu alt ceva in afara de placa, dar si eu l-am avut fff ondulat cand eram mik si l-am lasat sa creasca si s-a indreptat el

| Dependentă de ciocolăţiii ♥ explică:

Eluveitie. am avut si eu ideea asta de a ma indrepta cu fierul de calcat laughing) da` mai bine nu ca mi`e frica ca mi`l ard big grin

| Dependentă de ciocolăţiii ♥ explică:

Da pupu, e greu big grin nu pot sa strang eu bani pentru placa tongue

| dana39668 a răspuns:

Hei! Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Am parul ondulat si mie imi place cel drept. Eu nu am placa si o folosesc pe a lu' surix. L anul pleaca la facultate si ete de ce ma fac. Am apelat la aceste solutii: lacrimile de crocodil,(nu au mesrs ), Sa il "imprumut " nici atat sa mearga etc. Si cu feonul? ppppfff nu, nu, nu proprie experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Am parul ondulat si mie imi place cel drept. Eu nu am placa si o folosesc pe a lu' surix .L anul pleaca la facultate si ete de ce ma fac . Am apelat la aceste solutii: lacrimile de crocodil ,(nu au mesrs ), Sa il "imprumut " nici atat sa mearga etc. Si cu feonul ? ppppfff nu , nu , nu proprie experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa va spun ca am incercat cu fierul de calcat insa trebuie sa fiti foarte atenta sa nu vi-l ardeti cel mai bine este sa puneti peste par ziar sau un prosp ceva nu aplicati fierul direct pe par pentru ca veti ramane fara par deloc, adevaru e ca indreapta parul la fel de bine ca placa dar trebuie fff multa ATENTIE sa nu il ardeti