| valentinamarinamary a întrebat:

Deci eu stau in Italia si vreau sa vin in Romania dar mama nu poate sa vina cu mine si trebuie sa vina sa ma ia altcineva ..si mama a zis ca ar fi mai bine sa plec singura..sa vorbeasca ea cu soferii sa stau mai aproape de ei sau de o femeie si etc! Voi ce ziceti sa vin singura.(am 14 ani)voi ati plecat vrodata singuri asa...adica sa plec singura?

6 răspunsuri:
| fhfcdhd a răspuns:

Aceasi problema o am sieu.Am 14 ani si vara asta as putea pleca in Germania, singura.Este insa foarte riscant, fiind atat de tanar.Eu m-am hotarat sa nu merg, pentru binele meu.Decat sa se intample ceva(sunt foarte multi ***), mai bine stau acasa.Mult succes!kiss

| valentinamarinamary explică (pentru fhfcdhd):

Eu am decis sa merg ..asta este singura solutie sa ajung mai repede in Romania la prietenii mei si la bunici! Sper sa-mi gasesc pe cineva cu care sa stau, si iti recomand si tie sa stai cu soferii si sa pleci unde vrei! Aventurile ne reprezinta la varsta asta:=)! Succes

| valentinamarinamary explică (pentru fhfcdhd):

Eu am decis sa merg ..asta este singura solutie sa ajung mai repede in Romania la prietenii mei si la bunici! Sper sa-mi gasesc pe cineva cu care sa stau, si iti recomand si tie sa stai cu soferii si sa pleci unde vrei! Aventurile ne reprezinta la varsta asta:=)! Succes!

| fhfcdhd a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Oricum...chiar daca soferul ar fi un vecin, tot mi-ar fi frica.Sunt foarte multi nemernici care nu stiu decat sa faca rau.As prefera sa merg cu unul dintre parinti, sau cu cineva din neam.

| valentinamarinamary explică (pentru fhfcdhd):

Nu ma mai speria aicialaughing!

| fhfcdhd a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Scuze...dar asta-i adevarul crying((...dar sunt multe moduri de a-ti petrece timpul in Italiaaa, presupunwinking.pup.