| PuяpℓeMusic a întrebat:

Bunahappy

Deci, in ultima vreme nu mai am chef deloc de scoala.Lipsesc asa fara motiv.Acum cand o sa fie cald afara, nu stiu ce o sa facstraight face

thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ca feciorul meu.nu te mai duce.nu le spune parintilor si stai cel mult doi ani intr-o clasa. ca a treia oara nu te mai primeste.in timp ce toti vor merge inainte, tu vei sta pe loc si nu vei mai putea face nimic in viata ta decat sa slugaresti pe altii.fiindca parintii se vor duce, fiindca mai au de treaba si in alta parte. iar tu daca vrei sa mananci, v-a trebui sa-ti bagi singur in frigider, ca alea nu cresc acolo. daca vrei sa te imbraci, trebuie sa-ti cumperi. iti trebuiesc bani.sau card, sau credit, sau orice alta forma de plata va mai fi.de unde? ca nimeni nu-ti da moaca.nu mai pun ca toti care merg inainte, nu se mai uita la o cazatura de om ca tine, din orgoliu. nici nor sa te mai cunoasca.succes,la chiulit.ca vine si scadenta.

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Repeţi anul. rolling on the floor
Am glumit. Chiar dacă e greu găseste şi lucrurile plăcute care se întamplă la şcoală ( prietenii, surprizele plăcute, profa de mate etc).

| marrr a răspuns:

Nici eu nu mai am chef de scoala in ultima vreme, insa mai sunt cateva luni pana la vacanta de vara si rezist in speranta ca o sa vina mai repede vacantahee hee

| anad a răspuns:

Cand o sa fie cald o sa lipsesti si mai mult daca nu te trezesti din aceasta stare! Cred ca ai vrut doar sa vezi ce zic altii deoarece sunt sigur ca ai avut exemple de copii care au ajuns niste ratati din cauza ca nu au pus nici o baza pe scoala!

| DeNyyy a răspuns:

Eu ma duc la scoala si chiar abia astept sa ma duc deoarece ii am acolo pe colegii mei si mereu ma amuza cu unele lucruri. in weekand-uri imi este dor de ei.si in vacante. noroc ca mai vorbim pe mess.nu e chiar asa de rea scoala sa stii. dar pe viitor te va ajuta mult. du-te la scoala.eu nu as suporta sa stau acasa deoarece m-as plictisi ingrozitor...
succes kiss

| L a răspuns:

multe persoane nu mai au chef de scoala, dar rezistam. incearca sa vezi partea frumos a scolii:vb cu prietenii, o profa care va place, orA de sport etc. Te gandesti ca nu mai e mult pana la vacanta de Paste si o sa ai pauza sa te refaciwinking

| Bishop a răspuns:

Eu zic sa te duci la scoala, pierzi multte faze tari daca nu mergi, razi, glumesti cu colegii, chiuliti in gruphee hee
Si ma rog, mai faci si orele chatterbox dar asta e, poti sa te si distrezi cand esti la scoala.

| ady2607 a răspuns:

Eh...mai trage si tu pana la vacanta de Paste, mai ai si week-end-urile si pana sa-ti dai seama ajungi la vacanta de vara si-ti incarci iarasi bateriile pentru urmatorul an. Bafta!

| Punct a răspuns:

Du-te la scoala! Incearca sa faci lucruri interesante, astfel incat sa nu mai vrei sa stai acasa :]].

ce sa faci, astenia asta de primavara!
:]]

stai, acum stiu motivul pentru. care stai acasa... TPU, nu?
laughing)))