| elisarktis a întrebat:

Buna deci maine dau test la chimie si nu inteleg cum e cu calculul compozitiei procentuale prin cele 2 metode(masa moleculara, raport de masa) :'( va rooog explicati-mi :< de exemplu la Na2O

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Am sa-ti vorbesc ca de la elev la elev. Nu fac misto de tine. Sunt clasa a 12-a, dau BAC-ul peste o luna. Fac chimie de 8 ani inclusiv acesta, si nu stiu nimic, dar absolut nimic, am trecut mereu cu 5, nu doar eu, ci toata clasa. Asa ca nu te stradui sa inveti altceva decat ceea ce ai in caiet. Ceea ce vor posta altii aici, copy&paste de pe Wikipedia nu te va ajuta cu nimic. Acesta e sfatul meu, faci ce crezi de cuvinta cu el, dar stiu ce vorbesc, si nu vorbesc prostii.