| selem a întrebat:

Deci nu o mai suport pe mama. imi vine sa ma sinucid in fiecare zi. Imi zice sa ma dezbrac si ma bate cu cureaua in fiecare zi. Pe mine ma doare 15 de ora dar cel mai tare ma dor vorbele ei. Simt ca nu e mama mea. Tatal meu e lautar si avem o familie cu totusi niste posibilitati. Si eu cant iar toata lumea ma lauda si il lauda pe ai mei ca au o fica de nota 10. Cant fb dar ei cred ca sunt puturoasa si asa si e. La scoala mea generala nu iau ote asa bune dar... la mate si romanadar media pe semestrul asta imi ese 9 eu incerc sa fac tot posibilul sa fie multumiti de mine dar e greu sa fac doua scoli deodata. Tata e intelegator imi explica aia aia dar mama... e o scorpie n.am cum altfel sa zic il iubeste mai mult pe fratimiu odata m.a trimis sa stau in bloc si eram decat in pijamale o ora. Ma bate, ma injura in fiecare zi sunt toata rosie. Si plang toata ziua. Nu mai pot e prea mult stres pe capul meu. Acum cateva zile am lesinat dar ea tot a inceput sa ma bata. imi vine sa sun la protectia copilului. Spuneti-mi ce sa fac

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Tatal tau daca este mai intelegator, de ce nu are nimic de spus? Lui nu ii spui, sau nu stie ce se intampla intre mama ta si tine?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere ajutorul tatalui tau, iar daca nu te poate ajuta suna la protectia copilului.

| Morrígu a răspuns:

Sună.

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Fugi de acasă câteva zile mai bine zis du-te la bunicii tăi și apoi spune-i mamei tale că ești la bunici și vei sta acolo până când se va potoli.

| alina374 a răspuns:

Suna la protectia copilului impreuna cu tatal tau sa explicati probema, sigur te vor ajuta. Daca nu merge, du-te la un psiholog sa te ajute moral. Bafta!