| Lailar a întrebat:

BUNA TPU, mama mea da in mine ca într-un animal, doar pentru ca nu i-am raspuns la telefon. Ma bate cu cureaua si cu pumnii, cu picioarele..sunt fata am 14 ani si nu stiu ce sa mai fac. O urasc sad

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai avut un motiv intemeiat sa nu ii raspunzi? ori erai ocupata/in ore.
Stai de vorba cu ea si explica-i situatia.
Fa-o sa inteleaga ca, cu bataia nu rezolva nimic, ba mai mult, te poate baga in spital si nu este in avantajul nimanui...cred ca nu isi doreste un copil nenorocit din cauza batailor.
Tatal tau ce zice?
Umeaza un tratament ceva? poate de aceea isi varsa nervii pe tine.
O seara buna happy

| Adry05 a răspuns:

Du-te la protectia copilui! Nu e normal asa ceva. Sau cauta pe net `telefonul copilului` si suna si vorbeste cu ei. Cel mai probabil o sa te duca sa locuiesti cu bunica ta sau o alta ruda apropiata.

| SergiuBoss11 a răspuns:

N-ai ce sa faci pana vei deveni suficient de mare ca sa-ti porti de grija singura.rabda si invata bine la scoala.cladeste-ti un viitor.
roata se intoarce.

| Radu284 a răspuns:

Te-a sunat odata si nu ai raspuns, sau gen te-a sunat cateva ore si nu i-ai raspuns?

| Lawliet14 a răspuns:

Imi pare foarte rau! Uite un telefon la care poti sa apelezi si e gratuit, special creat pentru minori: http://www.telefonulcopilului.ro/.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ShaOfHatred a răspuns:

Depinde de gravitatea problemei. Daca o tine tot asa spune-i ca nu te-o nascut ca sa te bata, si ca tu vrei iubire nu pumni. In cel mai rau caz suni la protectia copilului dar nu iti recomand. Acolo nu o sa mai ai caldura mamei si o sa locuiesti singura, fara mama, fara tata. Nu ii o optiune buna.

| Nitunitu a răspuns:

Telefonul copilul ti-a dat deja mesaj aici. Ii poți suna. Te vor ajuta împreună cu protectia copilului.