| alexandraioana a întrebat:

Bunakiss! Deci plac un baiat e mai mare ca mine cu un an(e in a X-a) si de fiecare data cand ies din scoala sau ne intalnim ne privim si mereu incercam sa ne bagam in seama unul pe altul... dar, nimic si vad multe fete unele de la el din clasa care ii mai dau cate un pupic pe obraz si nu stiu dc are prietena deci asta ar fi o prima intrebare cum sa aflu daca are prietena?thinking apoi a doua intrebare ar fi ce subiect de discutie sa mai gases?(PS:adora baschetul ca ma holbez la el cand joaca si imi spun colegii sa inchid gura!laughing )Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| Nadea_3730 a răspuns:

Eu cred ca ambii sunteti prea timizi dar totusi fa tu primul pas. Daca mai multe colege iidau kite unpupik eusunt sigura ca nu-i nici una din ele prietenalui.

1 răspuns:
| youmail a răspuns:

Simplu ia-l de-o parte dar du-te singura fara nici o fata dupa tine (pentru ca fetel sunt geloase si pot strica momentul) si asa cum a spus si Nedea_3739 fa tu primul pas. stim ca e greu dar roaga-l sa te ajute cu ceva, spune-i ca nu ai inteles ceva la o materie, etc sau spune-i ca te simti putin naspa azi si ti-ai dori sa nu te simti tocmai singura si ca ai nevoia de a simti oameni in jurul tau si zi-i ca ii faci tu cinste cu un suc ceva doar sa stea cu tine cateva ore.
apoi la cofetarie (caci asta va recomand) incearca sa ii tii mana in mana ta sa ii admiri freza (parul) si sa ii dai un pupic pe par lasandu-l sa iti admire cu privirea trupul tau astfel va simti ceea ce vrei de la el.
Fa astfel in cat el sa fie jos si tu in picioare cand faci asta, apoi daca il simti ca iti e receptiv la idee aseaza-te in poala lui
si daca reusesti sa iti gasesti curajul sa il si saruti dupa toate astea si sa ramaii cu o mana agatata de gatul lui e al tau 100% pentru totdeauna