| girlccaty a întrebat:

Deci pur si simplu nu mai pot. Suntem in a7-a saptamana de scoala si simt ca nu mai am mult si mor. DC?
Am niste profesori de tot..., chiar daca am note bune de 8; 9; 10. -profa de chimie ne-a dat 5 teste pana acum
- aia de romana ne-a dat test din prima zi din a doua saptamana de scoala ( trecut in catalog)-
- aia de mate, merge, dar ma enerveaza si ea cateodata cu tot felul de teeme si multe
- aia de fizica...
- la isorie scriem cate 3 pagini de caiet studentesc intr-o ora, aproape 3
M-au innebunit profi astia. Pana acum am 15 note in 7 sapt, dar pe prima nu o mai pun deci 6...
Teme: muuulte;; de ex la romana avem pe maine( joi) 5 ex, mate ( algebra) 6; chimie 3 +test....si mai am si test la mate+ romana. Deci e imposibil cu scoala asta. Uneori imi vine sa-mi iau zilele din cauza motevilor acestea. Nu am timp de nimic altceva. Nu am timp sa ma plimb, am incercat sa joc tenis si fotbal ( feminin), dar m-am lasat din cauza scolii pentru ca, cand jucam fotbal m-am trezit cu un 5 si cand jucam tenis m-am trezit cu 3 de 5 si a luat mama foc. Nu pot sa fac ceea ce-mi place deloc. Sportul este ceva important pentru mine. Vreau sa joc fotbal incontinuare, dar e imposibil. Ce sa zic de fotbal ca mai e putin si nici timp sa mananc nu mai am, dabia am intrat 5 minute sa scriu astea.
Ce parere aveti? Voi cum ati proceda? Help me!
Dau funda unui raspuns bun. Si nu ma luati cu mistoul

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Groaznic si cine zice lasa ca e bine ca sa inveti ori e tocilar ori nu a patit-o niciodata. E nasol sa ai si profi care uita de promisiunile lor. Cacati cu ochii ce sa le faci, vorbeste cu diriginta sau nu iti mai fa temele pe motiv ca faci si sport, explici situatia daca nu te iarta du-te la diriginta cu mama ta daca e de acord si ea ca stii cum sunt parintii bla bla ca e scoala si puii mei.