| κλάους a întrebat:

Buna!

Deci, sa incep cu inceputul: eu am 75 de kg, si cam 1.80 (-2 sau +2, chiar nu stiu). Ideea este ca sunt gras, dar altii imi spun ca sunt slab, si ca ar trebuii sa incep sa-mi fac corpul (Sa merg la sala, etc).

Ideea este ca eu fac pe zi 200 abdomene si 100-150 flotari (amandoua in mai multe feluri) si ceva sala (cand o sa se termine scoala o sa merg in fiecare zi).

Intrebarea mea este: este adevarat? Sunt slab? straight face Sau ar trebuii macar sa ajung la 70 de kg? Eu acolo vreau sa ajung, sau poate mai jos. Daca fac 200 abdomene pe zi, o sa se vada ceva cam dupa... 5 luni? Sau mai mult?

Orice sfaturi sunt bine venit, si chiar le astept.

5 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Salut!
Pai nu esti gras la inaltimea ta greutatea ideala este de 73 kg daca ai mai slabi 2 kilograme ai avea greutatea ideala.Si daca faci 200 de abdomene pe zi o sa vezi rezultate intr-o luna sau doua(daca nu cumva ai grasime in zonda abdominala, atunci o sa dureze mai mult pentru ca trebuie sa o dai jos)
Bafta!

| κλάους explică (pentru MioaraParalescu):

Ms pentru raspuns!

Si da, am grasime in zona abdominala, si pe picioare, mai putin pe maini. ASta am vrut sa spun prin "gras". Chiar daca prietenii imi spun ca nu se vede, si ca eu trebuie sa incep sa fac mai mult antrenament, atunci cand eu strang cu palma la burta, in pumn imi ajunge foarte multa grasime.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru κλάους):

Fa abdomene multe sa ''arzi'' grasimea din zonda abdominala si incearca sa mananci mancaruri fara grasimi.
Ai rabdare ca in 4-5 luni o sa vezi rezultate, daca mergi si la sala poate si mai repede, cine stie poate pana prin august o sa te poti da mare cu patratelele tale la strand happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate esti numa bine..Adica esti perfect pentru ati lucra abdomenul si muschii.O sa vezi ca o sa apara si rezultate foarte bunewinking

| Traian01 a răspuns:

Dupa parerea mea nu esti gras, intr-adevar pe la 70 ar fi perfect dupa parerea mea, in schimb cu grasimea poti face exercitii de sa cazi in cap daca nu ti si o dieta nu vei scapa de ea veci... incearca sa mananci mai putine dulciuri, carne de porc, chipsuri... (in fine tot ce contine grasime) si sa mananci mai multe fructe, carne de pasare sau peste si sa bei multa apa, astfel ai scapa de grasime si ai inlocuio cu muschi.

bafta!