| Ana_2177 a întrebat:

Buna:-(:-( deci sa va spun care e treaba, vorbeam aseara cu un baiat prin mesaje, atunci incepuseram sa ne cunoastem si la un moment dat m-a intrebat "V-ati iubit" (eu si fostul meu)si i-am raspuns "el mai mult pe mine, eu mai putin pe el" apoi m-a intrebat "si la propriu si la figurat" si i.am raspuns "la propriu" ce credeti ca l.am facut sa inteleaga? ca eu am vrut sa. i dau e inteles ca am tzinut la fostul.nu ca am facut dragoste cu el.am zis bine la sens propriu?

Răspuns Câştigător
| laurika_3432 a răspuns:

Da ai zis bine poate bayatul respectiv se referea daca ai facut ceva ca el adica la figurat... deci ai spus bine la propriu.winking fundita:X?

4 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Da

| Brianariri a răspuns:

Cred ca el se referea la figurat...deci cred ca ai zis bine...

| Sorinella20 a răspuns:

Nu, n-ai zis bine. La propriu inseamna fizic, deci i-ai sugerat ca e vorba de dragoste happy. La figurat e vorba de trairi, pentru ca sentimentele sunt ceva abstract=figurat. Dar lasa-l, ca poate nu s-a prins care e treaba cu "propriu" si "figurat". laughing Poate n-a inteles nici el. laughing Stai linistita. Iti tin pumnii!

| →Đąy☺ǻnną← a răspuns:

Eu cred ca da...