| Helene a întrebat:

BunahappyDeci scuze daca va zapacesc cu animalele melelaughing
Asa. m-am hotarat si vreau o pereche de hamsteri, femela pentru mine si mascul pentru fratele mele. Vreau si eu informatii, hrana, ingrijire, nume.
.happy

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Am avut si eu unul:X.Era mascul.Il chema MaxlaughingA murit dupa vreo 4 ani pentru ca se zice ca atat traiesc ei, masculii 4 ani si femelele in jur de 3 ani.Pai exista la farmacia veterinara hrana speciala pentru ei la cutie. Daca le dai dinacea trebuie sa iei un dispozitiv special pentru a bea apa, pentru ca acele seminte sunt uscate si nu au de unde isi procura apa. Daca le dai si morcovi, mere, castraveti nu le mai trebuie apa pentru ca si-o procura din legume sau fructe.Eu de obicei ii dadeam si legume si hrana speciala. Aaa, si sa nu uitam de foroaste, trebuie sa le schimbi odata la 2-3 zile.Si acelea le gasesti la farmacie.Si trebuie sa ii iubesti mult:X:X.Bafta:*

3 răspunsuri:
| Zuzy a răspuns:

MdA. Am avut si eu un hamster apoi l.am pierdut prin casa si cand l.am gasit mama l. a dus imediat la magazin:)). Tata si. a facut. o cu mana lui cat depsre informatii incearca aici:
http://www.zooland.ro/......-4618.html

Succes:)

| KAMYTZU a răspuns:

Am eu de vinzare pereche daca vrei id meu este diversehainute si asa este si hi5 si poti vedea poze cu ei

| KAMYTZU a răspuns:

Hrana-legume in afara de cartofi, contine amidon, fructe si sunt cerealea speciale pentru ei piine, covrigei biscuitzi seminte orice de legime fructe de floarea soarelui porumb griu ovaza mei...etc Ingrijire la 2-3 zile acvariul tr spalat si uscat rumegusi nou si app nu le pune apa pentru ca ei sunt lacomi si bea multa si ei nu au voie multa apa punele legume si fructe multe c ei din alea isi iau necesarul de apa...