| AncutzaDragutza97 a întrebat:

deci sunt intr-o mare dilema si sunt cam speriata crying am o fata in clasa care m-a amenintat ca o sa ma bata(pe fb) si o cred in stare, mai ales ca are de partea ei un sfert de clasa crying nu stiu ce sa fac.nu pot sa ma duc la dirigul pentru ca ele o sa afle si o sa stearga commurile pe care le-au scris, iar eu nu pot dovedi cu nimic ca ele au scris asta. am mai avut o situatie asemanatoare in anii trecuti, dar a venit mama la scoala si a rezolvat problema, dar acum nu ii pot spune mamei, plus ca ea nu stie ca eu am cont pe fb si nu ar fi de acord cu faptul ca mi-am facut fara stirea ei crying serios, sunt fff speriata, mai ales ca azi nu am avut scoala si maine mi-e frica de ce s-ar putea intampla crying sper doar ca ma veti ajuta

mersi ca ati avut rabdare sa cititi

Răspuns Câştigător
| juleees a răspuns:

1) la mana nu le mai baga in seama.2)daca tot ai o reputatie pastreaz-o3) nu e bine e ai fact cu fcbk...incearca sa ii zici mamei ta sau stergel nu stiu dar fa ceva in legatura cu asta4)incearca s ate impaci cu fetele alea ca sa nu te bata.adica zile gen" ce bluza tare ai' sau vezi tu5)daca nu term poti trage la imprimanta com lor d pe fcbk si apoi ii arati dirigului
asta e tot sper sa te ajute!big grin
fundita?puppy dog eyes

| AncutzaDragutza97 explică (pentru juleees):

Mersi m-ai mai linistit :X>big grin

6 răspunsuri:
| Couragebv a răspuns:

Ar fi timpul mai draga sa-ti faci si tu niste prieteni, dar deocamdata, ar fi mai bine sa-i spui lui maica-ta, ca sa nu-ti iei bataie de la eawinking.

| AncutzaDragutza97 explică (pentru Couragebv):

Am prieteni care ma sustin in clasa, dar tot mi-e frica. dupa cum am mai spus, nu vreau sa ii spun mamei...deoacamdata...daca de ajunge la bataie, o sa-i zic

| Couragebv a răspuns (pentru AncutzaDragutza97):

Si asa un mic sfat, apuca-te si tu de un sport ceva, mergi la karate, macar vreo 3 luni de zile, si apoi sa vezi o mica diferenta, nu o sa te transformi in Bruce Lee, dar o sa fie o schimbare.

| OANA_6800 a răspuns:

In primul rand nu tr sa-ti faci cont pe fb fara stirea mamei,asculta-ti parintii k si eu faceam din astea inaintea si acum cand nu mai stau la mama i-mi pare rau pentru tot ce faceam,serios,eram copil prost si dc ti-e frica d aia e cumva D-zeu,? mai frate... daca incearca s t loveasca sau cv d genu asta, fa-o u inainte, asta faceam eu in locul tau.

| AncutzaDragutza97 explică (pentru OANA_6800):

Da, dar am o anumita reputatie in clasa...va rog, nu mai dati raspunsuri de-astea daca n aveti cu ce ma ajuta. ma simt nelinistita, si daca motiveaza pe cineva, dau funda pana la sfarsitul zilei celui ma bum raspuns