| AneCriss a întrebat:

Deci happy trec direct la subiect. Eu, cunosc un baiat de cand era mica. Noi am mai iesit impreuna, adica am fost impreuna de vreo 2 ori,dar prima data mi-era frica sa nu isi bata joc ca ceilalti,apoi am aflat ca si prieteni mele ii place de el,desi el ma placea pe mine. Ei s-au intalnit o vreme, apoi s-au despartit. El a vrut sa vorbim, dar eu am zis ca ea e prietena mea ..si cred ca el inca mai tinea la fosta prietena cu care fusese 2 ani. Acum, as vrea sa fiu cu el,ca e un baiat placut asa, si dulce cand e cu o fata!.Ce sa fac sa pot vb cu el,adica pe strada nu ma vad preaa des cu el si pe mess m-am mai bagat eu asa inseama, dar. oricum nu da nici un semn cum ca n-ar vrea sa mai vorbeasca cu mine sau ceva de genul. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Wolfy45 a răspuns:

Eu spun sa o iei cu usurelul. Sa vezi cum reactioneaza el. Si, foarte important, sa il mai lasi sa faca si el primul pas, nu doar tu sa te bagi in seama. Trebuie sa faci asta ca sa iti dai seama cat de mult ii pasa si daca, intr-adevar, merita efortul. Poate fi o relatie frumoasa, dar trebuie sa ai grija, sa nu il sperii prea tare insistand foarte mult. Si nu te teme, daca intr-adevar te place, iti va arata asta! Si nu va avea ochi pentru nici o alta fata. :*

| Sara3247 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa sa va intalniti undeva si sa vorbesti cu el, daca cumva e suparat pe tine si daca te place sa-l faci pe el sa-ti spuna asta.Nu lasa ca timpul sa rezolve problema, asa am facut eu, si nu a iesit deloc bine.happy.