| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un baiat de 10 luni, sau poate chiar mai bine.Am fost cu el 11 zile. Unei prietene ii placea de el si chiar ma gandeam sa renunt; dar i-am zis tipei ca il plac si s-a suparat pe mine, dupa care tot de la ea am aflat ca si el ma place si asa am ajuns sa fim impreuna.Am apucat sa ies numai o singura data cu el si anume in a3a zi, in a 11a zi mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine printr-un prieten de al lui care ma placea. O alta prietena il placea si ea dar nu se bagase sau cel putin eu nu am aflat ca si ea sa se fi bagat, dar in schimb exact in ziua in care mi s-a zis ca ne despartim ea s-a sarutat cu el(asta am aflat-o de la verisoara mea). Cand am iesit o data afara fata care se sarutase cu el mi-a zis ca baiatul i-a zis ca s-a despartit de mine ca nu i-a placut cum sarut.(ori joaca teatru bine el ori am fost eu chioara dar nu a dat nici un semn de nemultumire in ziua in care am iesit). Acum am ramas "moarta" dupa el si i-am zis ca il plac pe mess dar nu mi-a zis nimic inapoi(nu prea ma asteptam). As mai avea vreo sansa sa mai fiu cu el? Cum sa il fac sa inteleaga cat tin la el? va rog frumos un sfat!

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Crede-ma ca acest baiat nu te merita. Pentru el totul a fost o joaca. Nu crede ce spune fata aceea pentru ca e rautacioasa. Daca nu ii placea cum saruti iti dadeai seama atunci. Pur si simplu acelui baiat nu ii place de tine. Trebuie sa iti dai seama asta. Vor mai fi alti baieti mai sinceri si mai buni pentru tine. Cauta sa il uiti pentru ca nu are rost. Iesi mai des cu prietenii adevarati pentru a capata incredere in tine si a te distra.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acum, sincer, in 11 zile de relatie ati ajuns sa va si sarutati? Si-o fi facut baiatul impresia ca esti usuratica si de aia nu te mai vrea. Fetele cat de cat serioase nu sar asa de gatul barbatilor. Asteapta sa-i cunoasca bine, sa se nasca cat de cat relatia si abia apoi apar saruturile. Nu te mai grabi data viitoare, ia totul pas cu pas.

Răspuns utilizator avertizat
| smileforme a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta... un astfel de baiat nu-ti merita atentia! nu i-a placut niciodata de tine, doar si-a batut joc de tine atunci cand ati fost impreuna. uita-l si arata-i ca nu e totul pentru tine pentru ca el asta crede! poate te jignesc dar e un badaran ca multi altiiwinking sper sa-ti foloseaca sfatul meu :* >:d< ai grija de tine si nu te lasa prada semtinentelor daca acestea nu-ti sunt impartasite! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca si-a batut joc de tine. S-a "bagat" fata aceea care il placea si, probabil a fost mai destoinica... Asta inseamna ca nu este un baiat de calitate si ca oricand te poate lasa iar pentru una mai infigareata. Nu merita sa suferi pentru el si nici sa mai insisti pentru ca nu are carecter si nici nu este un baiat (ca barbat nu pot spune) adevarat. De ce? Pentru ca nu a avut curajul si bunul simt sa iti spuna intr-un mod elegant ca nu puteti fi prieteni, ci te-a lasat sa afli ca nu ii placi, tocmai de la fata cu care te-a inlocuit. Nici fata nu este mai breaza daca ti-a spus acest motiv de despartire. Nu arata ca suferi pentru ca nu te merita. Sunt baieti de treaba destui, o sa gasesti altul.

| viorica_7160 a răspuns:

E u n plic complicat treaba la inceput. voi (tu si prietenul tau )santeti a mijloc i eu cred ca sunteti influentati de prieteni falsi nu si cei adevarat. daca e adevarat ca o sarutat o pe fata aia pentru ca nu saruti bine atuncea asta se poate invata. dar el nu pare a fi genul de baiat care s te astepte pe tine sa invati sa saruti. intreaba :"nu pot sa invat sa sarut?"ori ma iubesti sa cum sunt ori nu