| NutellaFinetti a întrebat:

Deci...vara trecuta ieseam in gasca,si eram eu, 2 fete si inca o fata, toate eram prietene si 3 baieti.Cu unul dintre baieti eu ma intelegeam destul de bine,seara mai vorbeam pe chat,pe facebook si la un moment dat mi-a cerut numarul de telefon, el mereu era dragut cu mine si facea complimente si una din prietenele mele credea ca e amorezat de mine dar nu e asa.Eu nu am vrut sa i-l dau,dar acum regret pentru ca e un tip de gasca si e de treaba, as vrea sa i-l dau acum dar nu stiu cum...pe chat bineinteles,nu stiu cum sa i-l dau,si as vrea sa fim iar prieteni pentru ca de fiecare data cand vine,inima imi bate din ce in ce mai repede si mi se-nmoaie picioarele si imi tremura mainile, nici nu stiu sa ma controlez.Intrebarile pentru care dau FUNDOI:
1) cum as putea sa ii dau numarul si cum sa scriu, adica ce sa scriu
2) cum sa ma controlez cand e prin preajma?

10 răspunsuri:
| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

1. Poti sa ii spui ca te-ai gandit mai bine si daca ar vrea ai fi dispusa sa ii dai numarul.
2. Incearca sa nu pari ca esti disperata dupa el, baietii apreciaza mai mult fetele care se lasa mai greu. Bafta! happy

| NutellaFinetti explică (pentru CiocolatăCuCăpșuni):

Da,da faza e ca tremur toata, inima imi bate repede...nu pot sa ma controlez, deci cum as putea sa ma controlez?

| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns (pentru NutellaFinetti):

Cel mai probabil te-ai indragostit de el. Si tremuratul o sa iti treaca cu timpul big grin

| flore45 a răspuns:

Scumpa mea...ar trebui sa ii ceri tu numarul de telefon sau sa ii spui ca te dor degetele de atata scris si vrei sa vorbiti la telefonbig grin. Si in privinta controlatului emotiilor...incearca sa iti imaginezi cum ai reactiona daca el chiar ti-ar spune face to face ca te place sau ce ai face daca ai fi obligata sa ii spui tu asta.big grin

| NutellaFinetti explică (pentru flore45):

Da nu pot, cred ca si vocea imi tremura cand vorbesc cu el, desi nu imi place de el, mi-e ca prieten, imi e simpatic nu e cine stie ce obsesie

| flore45 a răspuns:

Ar fi cazul sa incerci autosugestia deoarece totul porneste din mintea ta, temerile si emotiile se pot depasi doar prin propria vointa.

| NutellaFinetti explică (pentru flore45):

Am sa incerc, dar oricum nu vreau sa ma las sa ma indragostesc de el... daca nu cumva am dacut-o

| flore45 a răspuns (pentru NutellaFinetti):

Nu stiu la prima vedere vorbesti ca si cum te-ai fi indragostit de el insa nu realizezi asta sau nu vrei sa recunosti nici macar fata de tine.

| Deeix a răspuns:

Odata, cand vorbesti cu el pe facebook (seara) inainte sa te deconectezi, ii poti spune " Mai vb prin sms daca vei" si ii dai numarul tau.
Daca inima iti bate din ce in ce mai tare, ti se inmoaie picioarele si iti tremura mainile este un semn clar ca il placi. Incearca sa te comporti cu el ca si cum ar fi cel mai bun prieten. Fi tu insati cu el.

| NutellaFinetti explică (pentru Deeix):

Da nu pooot sa fiu eu insami...am incercat