| mihai97_8499 a întrebat:

deci vreau sa imi iau lentile de contact cu dioptrii, am mai purtat pana acum, doar ca transparente, si trebuia sa le schimb in fiecare zi, acum vreau din acelea care timp de o luna sau macar o saptamana sa nu le dai jos din ochi, sa poti dormi cu ele.stiu ca exista lentile colorate cu dioptrii. dar intrebarea mea e, exista colorate, cu dioptrii si care o luna sa nu le scot din ochi? stiu ca cer cam mult laughing ah si mai am o problema, am nevoie la un ochi de dioptria +1, 50 iar la celalalt 0, 50, pe net am vazut ca era aceeasi dioptrie la ambele lentile, cand am mai avut mi-a dat doctorita cum am avut eu nevoie. un pret daca stiti. daca nu si transparente dar cu purtare de o luna continuu. sper ca intelegeti ce vreau, nu imi place sa stau sa pun lentilele in fiecare dimineata si sa le scot seara.si fara raspunsuri gen: nu sunt bune lentilele, etc.am mai purtat deci stiu cum e, si ochiul mi le-a acceptat f bine, la recomandarea oftalmologului, stiu cum sa le ingrijesc, etc.

1 răspuns:
| medicaloptilux a răspuns:

Daca va deranjeaza lentilele si mentenanta lor, va este recomandata o interventie usoara de chirurgie refractiva. Aceasta optiune va scapa definitiv de grija lentilelor. Pentru detalii puteti sa ne contactati prin www.medicaloptilux.ro sau
http://www.facebook.com/medicaloptilux. Dr. Andea Laurentiu, medic primar oftalmolog.