| Melonnn a întrebat:

din cauza anturajului si problemelor in dragoste m-am apucat de substante interzise...
In cati ani o sa vad efectele, adica probleme de sanatate si la ce riscuri ma expun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscul de a fi una dintre persoanele de coadă ale societăţii în care trăim.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

Daca le iei intr-o cantitate mare efectele vor apărea intr-un timp foarte scurt, riscurile la care te expui sunt mari, in cel mai rău caz poti face cancer, mai bine te-ai duce la dezintoxicare

| Me01 a răspuns:

Inca mai consumi Substanțe interzise sau te-ai oprit?

| Stallone a răspuns:

O sa se vada in cateva luni nu ani. Cel mai bine este sa apelezi la un psiholog.

| OQdpNet a răspuns:

Cunosc personal pe cineva care s-a apucat de substante interzise si cand a avut un esec in dragoste s-a dereglat la creier ceva si acum nu mai are chef sa faca nimic. E tot timpul plictisit, ii vin ganduri sinucigase, are deja 1 an de zile de cand face tratament cu antidepresive, respectiv stimulatori de dopamina si serotonina. Imi doresc din toata inima sa-si revina dar tare mi-e frica ca intr-o zi o sa aud ca s-a sinucis...Mentionez ca avea 16 ani cand s-a apucat si a declansat problema pe la 20.

| OQdpNet a răspuns (pentru OQdpNet):

Acum am intrat pe profilul tau si am vazut ca una din intrebari este "Hei, e normal sa te gandesti mereu la sinucidere". Nu te cunosc dar te rog din suflet sa lasi de aceste substante. Iti distrugi creierul care definitivandu-si dezvoltarea abia pe la 21-24 de ani are de suferit enorm de pe urma consumului. Rareste consumul incet incet daca intra sevrajul in functie sau macar nu folosi stupefiante chimicale.