| dyana_9922 a întrebat:

din clasele1-6 nu ma pot integra printre colegi mei de clasa pur si simplu m-au catalogat rusinoasa dar eu nu sunt asa sunt vesela glumeata prietenoasa am incercat sa ma bag in seama dar mai mult rad de mine cea mai buna colega a plecat asa nu mai am cu cine sa stau in banca. nu ma imbrac urat ma imbract decent dar si trendy incerc cat de posibil sa ma integrez dar colegi (mai ales baieti uni)sunt nebuni ma cred proasta lor. cum pot s-ai impresionez mai ales ca se apropie 1 iunie margem in excursie vreau sa fac sa ma barfeasca de bine(cum ar fi:uiteo pa aia ce tupeu are...si altele)va rog dau fundita si faceti si o fapta buna

Răspuns Câştigător
| pastelecailor a răspuns:

Fara stres! Incearca sa pari sigura pe tine, chiar daca nu esti. Daca te jignesc, zambeste sau spune "cum zici tu"! Kill them with kindnesslaughing nu trebuie sa te placa toti. Nu o da din timiditate in tupeu! Fa-ti mai intai o imagine de " fata independenta care nu are treaba cu noi pentru ca nu vrea". Fii politicoasa dar sa nu pari mereu disponibila pentru ei! Sper sa te ajute.

1 răspuns:
| Bibuşca a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema ca a ta doar ca eu sunt 1-4 laughing voi trece 5-9big grin ei ma cred fetita cea mica si cea cuminte si timida. Dar baietii nu ma barfesc de rau la fel nici colegele mele mai ales baietii daca ma barfesc ii bat de-i usuc laughing la fel si celelalte colege ale mele daca fac prosti baietii in batem.
Daca sunt mai tupeista astea nu vorbesc cu mine ca zice ca le intorc vorba.
Dar le las asa tot mai e putin pana luam vacanta asa ca pe a 5a o sa ma vada toti mult mai schimbata si nu fetita cea cuminte.