| Asadarsiatat a întrebat:

Buna din nou! Cum e cu avocatura in ziua de astazi? se mai castiga la noi in tara? dar in afara? cam care sunt salariile medii ale unor simpli avocati? si ca sa dai la Drept la ce dai Bacul? multumeesc:*

Răspuns Câştigător
| RoxRoman a răspuns:

Bacul il dai in fuctie de profilul pe care il ai. daca esti la mate info dai romana mare si o materie la alegere daca esti la bilingv sau jurnalism dai romana istorie si o materie la alegere. la facultatea de drept din cate am inteles mai nou se intra pe admitere adica mergi la faculate si dai examen cred ca din istorie si limbi. nu sunt sigura te poti interesa mai mult la o anumita facultate de drept cauta pe google. si avocati sunt cam peste tot dar se castiga bine numa e mult de munca trebuie sa fi cel mai bun ca sa intrii intr-un barou si sa fi acceptat. e foarte greuhappy