| NicoClaudita a întrebat:

Buna din nou happy, cum sterg un cont de facebook ( persoane sau pagini )?

Răspuns Câştigător
| Angelofdemon a răspuns:

Buna.
Pai intri la setarile contului apoi -> setari de siguritate. si jos. scrie : ''dezactivati contul'' iti va cere parola. trebuie sa introduci un cod care ti-l arata. si sa spui de ce vrei sa ti-l dezactivezi.
Daca vrei sa stergi o persoana din lista de prieteni intri pe pagina lui sub coperta scrie prieteni si da-i clik dreapta si o sa iti apara o lista si da-i pe ultimul unde scrie sa-l stergi.
Insa daca vrei sa-l blochezi sa nu iti mai vada facebook-ul da-i langa mesaj acolo tot pe pagina ''pe rotita aia'' si da-i raport/block si de acolo e simplu.
O zi frumoasa.

1 răspuns:
| AdiSR a răspuns:

Pentu profil: Intri pe facebook şi lângă "Home" ai o piramidă. Mergi pe "Account settings". Pe pagina care se deschide, în partea stângă, selectează "Security". Aici o să găseşti "Deactivate your profile".
Pentru pagina: Intri pe pagină, mergi pe "Edit page" şi selectezi "Manage Permissions". Pe pagina care se deschide, în partea de jos, caută "Delete page". Dai click pe "Permanently delete..."