| anonim_4396 a întrebat:

Doar ce m-am,, certat" cu mama mea. nu ma lasa sa merg cu prietena mea singure in balci,, blah blah,, spune ca e prea tarziu sa ne intoarcem la ora 9 de acolo cu toate ca nu e asa big grin Off, off off... prietena mea stie ca imi da voie ca prima oara nu i-am zis ora mamei mele si a zis ca e ok. apoi i-am zis prietenei mele ca ma lasa, dupa aceea mama m-a intrebat la ce ora ma intorc si cand ma duc dupa ce i-am zis a spus categoric nu. Nu prea am ce sa fac;... n-am ce sa-i reporosez pana la urma tot ca ea o sa ramana.(mamele.laughing ) ma rog. asa sad va rog puteti sa-mi spuneti ce i-as putea spune prietenei mele. ce motiv as avea?sad nu pot sa-i spun ca nu ma lasa deoarece va rade si va spune la toti.sad Va rog sfatuitima.sad azi trebuia sa plecam la 18:30. dupa ce terminam dansurile, ne v-om intalni la dansuri ce as putea sa-i spunn? de ce nu ma duc? motive va rog:**crying((( (am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| bubulinaaaa a răspuns:

Spune-i ca mergi la dentist. sau ca imediat dupa dansuri ai o ora treaba si n-ai mai avea timp si n-ar mai avea rost sa mergeti dupa o orabig grin m a rog cum vrei u

6 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

In primul rand acea "prietena" nu este o prietena adevarata, pentru ca daca ar fi te-ar intelege si nu s-ar duce repede cu para la altii oh go on Dar in fine asta e un alt aspect si tu iti alegi prietenii dupa cum creziwinking Cat despre motive hmm daca ai putea lipsi si de la dansuri i-ai putea spune ca esti bolnava.iar mamei tale daca te intreaba de ce nu mergi la dansuri ii poti spune ca nu te simti bine si ca te doare un pic burta de ex( stai linistita n-o sa te duca la doctor pentru o durere de burta ) dar a 2a zi trebuie sa ii spui ca e totul in ordine happy alte motive seara nu prea ai de spus.programare la doctor e prea tarziu sa-ti faci la ora aia deci nu te va crede.sau poti sa ii spuni ca o bunica, matusa de la tara a patit ceva si ca trebuie sa te duci repede cu unul din parinti acolo ca celalalt nu are timp (ca lucreaza de ex ) si trebuie sa il ajuti pe celalalt parinte.te faci si u la dansuri ca vb la telefon(fa sa-ti sune alarmalaughing) si gata.thinking Baftawinking

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Aa ii poti spune ca mergi sa te intalnesti cu un tip laughing big grin ca te-a sunat versisora ta si a zis ca s-a interesat de tine tipul ala "cu care a-ti iesit voi mai demult.(ati fost mai multi) " si gata tongue si zii ca nu poti amana int cu tipul ca dupa el trebuie sa plece la tara si nu mai are timp. Baftawinking

| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Pai, daca zici ca o sa spuna la toti. nu ar fi chiar o "prietena buna".Ar trebui sa gasesti o scuza gen"am de facut curat", am de invatat. pentru ca la inceput de an scolar dam teste.sau pleci cu ai tai la cumparaturi sau te duci la bunica. sunt o groaza de scuze. Dar, nu o sa o poti minti mereu. Mai bine vorbeste cu ea, si testeaz-o. ca sa poti avea incredere in ea si sa ii spui ce se intampla cu tine. Dar sa te asiguri ca nu va spune in gura mare secretele tale happy Bafta multa :* funtita?

| tabittha a răspuns:

Spune-i ca te intorci la 8:30, ca intr-adevar la 9 se intuneca si gata. Cadeti de comun acord. Invata-te sa negociezi ora de intoarcere cu mama ta.

| calitro a răspuns:

Adevarul. Daca ea chiar iti este prietena, va intelege.

| andramaria73 a răspuns:

Daca ar rade de tine inseamna ca nu iti este o buna prietena.Cel mai bine este sa ii spui adevarul.