| LoveAngel223 a întrebat:

Doresc sa ma stabilesc cu parintii in Germania dar nu stiu in ce consta inscrierea la scoala deoarece eu sunt clasa a 10 a, acum voi fi in a 11 a, am auzit cateva variante si daca m-ati putea ajuta cu ceva mai concret as fi recunoscatoare.Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| UnNimicCareReprezintaMulte a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand pleci in Germania iti trebuie ceva acte de mutare de la scoala ta. Apoi te va da cu o clasa sau doua inapoi (parca asa era) si vei ramane suplimentar la scoala pentru a invata limba.Cel putin asa face un prieten de-al meu