| byby2356 a întrebat:

Buna dragilor! Am 15 ani iar prietenul meu are 18. Suntem impreuna de un an si de vreo cateva zile tot imi spune sa ne culcam impreuna. Eu i-am zis ca sunt virgina, sa ma inteleaga, ca nu sunt pregatita. Si a zis ca ma asteapta cat vreau eu. Am stat si m-am gandit si pe o parte are dreptate, am stat un an. il inteleg, ca e baiat! si uneori cred ca sta cu mine doar pentru a face sex. Dar cred ca gresesc. I-am zis si lui asta si mi-a spus ca daca statea cu mine pentru asta pana acum se despartea de mult de mine, dar el chiar ma iubeste. Stiu ca nu e bine sa cred in vorbele baietilor. Dar nu stiu ce sa mai cred. Si eu tin la el. chiar foarte mult, dar nu stiu daca e bine ce vreau sa fac. Pentru ca nu sunt sigura ca o sa raman cu el impreuna nu stiu cat timp. Sunt constienta ca o sa ne despartim si daca o sa ma culc cu el o sa tin mult mai mult si la cat de mult tin la fel o sa si sufar. El nu ma preseaza, nu insista. Mi-a dat libertatea de a decide ce vreau sa fac. CE SA FAC? MULTUMESC :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine ce faci. Stia de la inceput ca tu ai 15 acum si la inceput aveai 14 ani, asa ca nu ai nici o obligatie fata de el.
Daca el are 18 ar trebui sa-si caute una de 18, nu una minora de 15.
Ce sa faci? Asteapta pana vei avea si tu 18 si apoi vezi daca te simti pregatita. Daca el avea 15 si tu 18 crezi ca ar fi facut ceva? Ar fi fugit de-i sfaraiau calcaiele daca o fata de 18 il tragea de puta.

| catalinaicg a răspuns:

Mai asteapta, inca esti prea mica sa iti incepi viata sexuala. El nu te preseaza asa ca e foarte bine. Imi vine foarte greu sa cred ca acum de la 14- 15 ani va incepeti viata sexuala. Nici nu sunteti bine dezvoltati. Eu zic sa te mai bucuri de copilarie ca de sex o sa ai timp o viata intreaga.

| byby2356 explică (pentru catalinaicg):

Tu ce zici? tine la mine? ar merita sa fac pasul asta?

| catalinaicg a răspuns (pentru byby2356):

Cred ca daca tine la tine, te va astepta pana cand vei fi tu pregatita sa faci pasul. Nu cred ca merita sa faci pasul asta de pe acum. Iti va parea rau ca ai facut-o, iar timpul nu ai cum sa il dai inapoi.Sa stii ca nu totul consta in faptul ca iti spune un baiat ca te iubeste, apoi iti zice ca vrea sa te culci cu el, si tu trebuie sa accepti. Asta este decizia ta, si cred ca iti vei da seama intr-adevar de ce vreau sa spun, mai tarziu. Sunt foarte multe lucruri interesante de facut, sa va simtiti bine impreuna, nu doar sex. Sexul e si el bun, cand stii destule despre el, cand corpul tau a ajuns la maturitate, cand esti si tu matura si stii ce vrei sa faci. Sexul nu trebuie sa fie privit doar ca a fi interesant si doar pentru placere, care daca nu va fi cu persoana potrivita, nu va fi tocmai plcut, ci scarbos si dureros. Crede-ma!

| byby2356 explică (pentru catalinaicg):

Ok, am inteles. multumesc mult :*

| catalinaicg a răspuns (pentru byby2356):

:*