| SmiiileXoXo a întrebat:

Buna dragilor happy Credeti ca daca in prima zi a mea de liceu am sa ma duc cu o bluza cu un umar gol am sa fac impresie proasta? :-s. Ma refer si la colegi si la profesori happy

Răspuns Câştigător
| GregHouse a răspuns:

In ceea ce ma priveste, eu mereu la inceput si sfarsit de an mergeam cu camasa, cravata, pantaloni de stofa. Asa-mi place, dar daca ar fi dupa mine, as lasa libertate tuturor sa vina cum vor.
Tu te referi la prima zi, adica cu deschiderea festiva, careu, toate astea? Pentru ca daca e asta, iti zic eu ca n-o sa ai nicio treaba cu profesorii, ci doar cu diriginta/dirigintele. Dar in prima zi se sta cel mult o ora la scoala. Asa ca tinuta ta cu bluza cu un umar gol nu-ti va crea inoportunitati.
Daca te referi la urmatoarea zi, cand deja vin primii profesori, faceti cunostinta, mai incepeti o recapitulare, na, acolo e mai delicat, daca esti singura imbracata asa in clasa vei iesi in evidenta in mod neplacut. E decizia ta. Iar eu sunt baiat, ce stiu eu despre outfiturile fetelor? laughing

7 răspunsuri:
| NUUSTIU a răspuns:

Bineinteles ca nu, chill.

| GregHouse a răspuns:

Poate depinde de strictetea liceului, in sensul ca daca e impusa uniforma (mai rar asta) sau camasa alba cel putin (asa cum e in cazul meu).
In randul colegilor n-ai cum sa faci impresie proasta.
Sanatate!

| SmiiileXoXo explică (pentru GregHouse):

Deci e un liceu fara uniforma, si nici nu trebuie sa port camasa. straight face Ce fac?! Iar bluza?laughing

| GregHouse a răspuns (pentru SmiiileXoXo):

In ceea ce ma priveste, eu mereu la inceput si sfarsit de an mergeam cu camasa, cravata, pantaloni de stofa. Asa-mi place, dar daca ar fi dupa mine, as lasa libertate tuturor sa vina cum vor.
Tu te referi la prima zi, adica cu deschiderea festiva, careu, toate astea? Pentru ca daca e asta, iti zic eu ca n-o sa ai nicio treaba cu profesorii, ci doar cu diriginta/dirigintele. Dar in prima zi se sta cel mult o ora la scoala. Asa ca tinuta ta cu bluza cu un umar gol nu-ti va crea inoportunitati.
Daca te referi la urmatoarea zi, cand deja vin primii profesori, faceti cunostinta, mai incepeti o recapitulare, na, acolo e mai delicat, daca esti singura imbracata asa in clasa vei iesi in evidenta in mod neplacut. E decizia ta. Iar eu sunt baiat, ce stiu eu despre outfiturile fetelor? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pune-ți întâi niște întrebări "În ce scop mă duc eu la școală? Să-mi arăt corpul sau să învăț? La ce voi da examene la sfârșit, la cum arăt sau la ce știu?" În funcție de asta, alege îmbrăcămintea pentru școală. Succes în noul an școlar. Dacă vrei să înveți mai bine anul ăsta, uită-te în acest mic ghid http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/

| Schwarzz a răspuns:

Poarta macar in prima zi altceva mai cuminte

| lacrima15 a răspuns:

Poi bine ar fi sa fi decenta la inceput de an macar! Si sa fi vazuta cu alti ochi de profesor! O fata la locul ei si sa te pui bine cu ei sa-i dai impresie buna! Eu acum trec pe a 9 a si ma imbrac cu camasa cu care am terminat a 8 a! E ca un fel de traditie! Dar nu ar fi nimic dar macar prim a zi abtine-te de la lookul acesta! Fi ma clasica! Bafta! Fa ce crezi tu ca e mai bine1big grin

| BoBoKeL a răspuns:

Buna, depinde si de liceu, dar pentru prima zi de scoala chiar nu iti recomand o astfel de bluzahappy mai bine un tricou lejer cu o culoare nu prea stridenta:* Sper ca ti-am fost de ajutor