| AllIWant4ChristmasIsU a întrebat:

Bună dragilor! Dau fundiță pentru cel mai convingător și sincer răspuns kiss. „ Problema " mea este legată de fostul prieten. Ieri am ieșit cu prietenii mei pe afară, grup din care și el face parte. Și nici nu mă băga în seamă, ținând cont că vineri seară m-a sunat să mă întrebe dacă vreau să ieșim sâmbătă împreună, deși nici nu eram cu el, dar eu l-am refuzat. Și cum v-am spus, ieri nu a zis nici bună... El îmi trimite mesaje destul de des și îmi spune că vrea să mai vorbim noaptea, cum vorbeam cândva. El are prietenă, dar zice că pe mine nu o să mă uite niciodată, pentru că pe mine chiar m-a iubit..Partea mai interesantă este că aseară eram foarte supărată că a murit cățelușul meu sad și i-am dat un mesaj lui, ca să mă descarc.El nu mai are nici mesaje, nici minute și nu poate să facă nimic.Peste 30 minute primesc un mesaj de la o fată, care îmi spune să îl sun. L-am sunat și l-am întrebat ce s-a întâmplat și a zis că îi pare rău de moartea cățelușului meu... m-a întrebat ce fac..etc.mai multe pentru. că era la mine și prietena mea cea mai bună și i-am zis că ea trebuie să plece și că o conduc la ușă. Și el a zis : nici să nu aud. să mă suni dupa aia. Și eu i-am spus : Pentru?; El : ca să mai vb și noi că mă plictisesc, iar eu i-am spus să vb cu prietena lui, nu cu mine. până la urmă m-a convins, iar când să închid telefonul, mi-a spus : Te rog, să nu uiți să mă suni. Și apoi am închis. Peste vreo oră l-am sunat de 3 ori, până când într-un final a răspuns și a zis că m-a așt. să-l sun, dar a plecat în bucătărie. M-a întrebat ce mai fac, cum mai sunt, nu a adus vorba de prietena lui în discuție și eu chiar îl iubesc. P.S. : Eu chiar credeam că nu să-i pese de cățelul meu, adică mă gândeam că dacă trimite vreun mesaj o să zică : nu-mi pasă, ce treabă am eu? nicidecum că o să vrea să-l sun să-mi spună că-i pare rău. Voi ce credeți? Că îl mai interesează de mine? Mă mai iubește? Povestea ar putea continua și aș scrie până mâine la ea ( mereu îi spunea pr.mele că sunt singura pe care a iubit-o, niciodată nu o să mă uite, eu l-am înv să iubească; app. am fost 2 ani împreună ). So, aștept răspunsuri și bineînțeles, dau fundiță și vot :X!

Răspuns Câştigător
| DeeDee01 a răspuns:

Eu iti zic ca inca te iubeste, il intereseaza de tine si tot ce faci tu, putini sunt baietii care chiar sa iubesca asa, daca as fii in locul tau si inca l-as iubi i-as da inca o sansa, dar numai dupa ce renunta la prietena lui love struck!

3 răspunsuri:
| loryys a răspuns:

Dupa cate vad ce ai scris tu.Da el te lace si te iubeste si nu-si poate lua gandul de la tine. Dar el iti este mereu aproape si ar trebui sa-i mai dai o sansa. Dar o raneste si pe iubita lui prin asta. Si explica-i daca te iubeste trebuie sa renunte la ea ca sa nu o raneasca. Si trebuie sa-i dai o sansta pentru ca el te vrea langa el.

| Hieer a răspuns:

Da, el inca te iubeste. Ar trebui sa va m-ai dati inca o ''sansa''.happy

| DenySiGaby a răspuns:

Intreaba-l asa : ''Pai daca ma iubesti de ce esti cu cealalta fata?" Si vezi ce raspunde. Poate viitoarea ta relatie cu el se va baza pe raspunsul acela. Mediteaza foarte bine raspunsul lui. POate cine stie smug o sa fiti iar impreuna dar depinde ce raspunde el. Intelegi tu?:X