| AllIWant4ChristmasIsU a întrebat:

Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns. Să începem.
Acum o seară, prietena mea cea mai bună a venit pe la mine și ne-am gândit să-l sunăm pe fostul meu prieten să-l întrebăm ce mai face. A vorbit mai mult prietena mea cu el, deoarece mie îmi era cam rușine. Și au vorbit și despre mine, telefonul era pe speaker. Ex-ul meu îi dădea prietenei mele de înțeles că încă mă iubește și că ține la mine și acum. Nu știu dacă ați citit povestea anterioară, dar oricum e lungă. AM stat cu băiatul ăsta un an jumate și ne-am iubit mult..De fiecare dată când vorbea cu prietena mea, îi spunea că sunt singura fată care i-a pus capac, că m-a iubit ca pe nimeni altcineva și de asta pot să vă asigur că nu au fost vrăjeli.Îl cunosc mult prea bine. Aseară, s-a întâmplat la fel. L-am sunat noi, pentru că el nu are minute și. prima dată ne-am cam certat dintr-o prostie..Pe urmă l-am sunat iar să-mi cer scuze și eu și prietena mea, iar el a zis că el își cere scuze etc. În fine, tot cu prietena mea a vorbit și a întrebat : e telefonul pe difuzor? deși era, prietena mea i-a spus că nu. apoi el a întrebat : ali mai e cu cineva? adica dacă eu mai sunt cu cineva, dacă am prieten. adică s-a interesat de mine, deși e cu o fată acum. În timp ce noi vorbeam cu el la telefon, l-a sunat gagică-sa și a zis : f**** m**** m^^^^ de retardată te-ai gândit și tu să mă suni!? scuzați limbajul!*** și apoi a zis noapte bună **** ( prietenei mele ) și că mai vorbim.
Voi credeți că mă iubește? Sincer. P.S. : eu încă îl iubesc și acum o seară când l-am sunat i-am citit și o poezie compusă de mine pentru el și a rămas fără cuvinte. Apoi mi-a propus un pariu : că până la ziua lui, el o să scrie un caiet întreg cu poezii despre noi doi și eu la fel..adică totuși se gândește la mine și mi-a spus și la telefon, deși era cu fata asta că mă iubește și că o parte din inima lui o să rămână întotdeauna la mine și nu are cum să o ia înapoi.sad fundă sigh.

Răspuns Câştigător
| paulinaroxanel a răspuns:

Daca nu stiu te-ar iubi crede-ma ca nu ar mai fi intiresat de tine nici o clipa nu ar mai vb nici cu prietena ta cu nimeni legat de tine dar te iubeste...si daca e cu alta ce are,, crede-ma baietii sunt foarte orgoliosi se cupleaza cu altele ca sa ne faca pe noi sa suferim dar pana la urma tot ei au de suferit! eu zic sa iti iei tu inima in dinitii sa vorbiti deschiss unul fata de celalat si sa luati o decizie amandoi pentru ca e urat sa dai cu piciorul unei relatii daca va iubiti

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, altfel nu vei sti niciodata sigur. Sper sa va impacati, sa ai o duminica frumoasa :*

| AllIWant4ChristmasIsU explică (pentru Elena1234456):

Nu pot sa-i spun nimic. are prietena si nu vreau sa ma bag in relatia lor. Dar dupa tot ce am spus, crezi ca ma mai iubeste? eu asa simt si asta imi spune si prietena mea.dar mi-e frica.sad

Răspuns utilizator avertizat
| Patrick1 a răspuns:

Cu siguranta ca te iubeste! Propune-i sa iesiti, sa vorbiti. La tine, la el sau in oras!winking O sa fie bine! Succes!

| Memo199 a răspuns:

Nu prea știu ce să zic. Dacă te-ar iubi cu adevărat ar face ceva ca să fiți din nou împreună. De exemplu, ar putea să se despartă de actuala lui ca să fie cu tine dacă te-ar iubi.
Dacă ai tupeu întreabă-l așa: „Dacă tu chiar mă iubești, cum spui, de ce nu faci ceva ca să fim din nou împreună?" Și vezi ce-ți răspunde.
Sper că te-am putut ajuta happy

| kety92 a răspuns:

Eu cred ca te iubeste.iar daca ai si tu aceleasi sentimente pentru el, eu zic sa va impacati pentru ca nu e nimic mai frumos in viata decat doi oameni care se iubesc.

| irinakbk20 a răspuns:

Eu cred ca da, tine la tine, dar nu inteleg de ce v-ati despartit? Daca va iubiti, fiti mai deschisi unul cu celalalt. Spre exemplu, tu ai putea sa il suni si sa il intrebi care mai e viata lui. Iar el probabil iti va povesti. Te va intreba cu siguranta cum e si viata ta, iar tu spune-i ca nu mai e asa frumoasa cum era atunci cand erai cu el. La final, daca el nu face niciun pas, intreaba-l scurt : ce e de facut cu noi? si atunci iti vei da seama ce isi doreste. Nu ai cum sa stii daca nu comunicati. E cert ca se gandeste la tine, dar oare de ce nu face nimic ca sa fiti din nou impreuna?