| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn a întrebat:

Buna dragilor, ma confrunt cu o problema destul de critica si as avea nevoie de câteva sfaturi, am 20 de ani si am locuit impreuna cu un tip in vârsta de 35 de ani 3 ani si ceva impreuna, recent, mai exact acum 3 saptamâni am decis sa ne despartim pe tema unui conflict destul de banal, sunt foarte decisă sa imi continui viata singura fiindu-mi destul de imposibil cu acest bărbat in viata mea si imi era imposibil sa ma gandesc la un viitor lung cu el, iar tipul respectiv este cu tot împotriva principiilor mele de a trai si locui singura. Ma cauta in fiecare zi, in fiecare seara face ture cu masina in jurul blocului meu, vine mereu la mine la job, ma amenință cu tot felul, eu sunt mereu speriata si stresată nu imi pot trai viata linistita. E mereu pe urmele mele si chiar nu stiu cum sa mai reactionez, va rog ajutați-ma cu orice sfat m-ar ajuta foarte mult.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depui plangere la Politie impotriva lui.

| Andreeush a răspuns:

Părinților tăi nu le poți cere ajutorul?
Poți să depui o plângere la poliție pentru că te amenință.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Spune-i că mergi la politie dacă nu încetează, asta se numește hărțuire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ai făcut dragă, că te-ai despărţit de el. Tu eşti tânără trebuie să-ţi trăieşti viaţa, el e mai mare decât tine cu 15 ani, şi deja se gândeşte la lucruri serioase. Ar trebui să-l dai la poliţie pe acest obsedat pentru hărţuire.