| anonim_4396 a întrebat:

Duminica cred ca ma voi intalni cu baiatul pe care il plac. Pana acum ne-am mai vazut o data accidental, dar duminica va fi o intalnire in adevaratul sens al cuvantului. Dar am o problema mai delicata, am acnee sevara, care ma face sa ma gandesc de doua ori inainte de a ma intalni cu acest tip. In toata aceasta vacanta m-am izolat, iesind afara din casa o data pe saptamana si atunci mergand la Biserica sau la bunica. Aceasta problema pentru mine a devenit ca si o bariera de a socializa cu cei din jur. Imi este teama ca acesta sa nu fie dezgustat de aspectul fetei mele, sa ma alunge sau sa-i fie rusine cu mine. Nu-mi doresc ca aceasta intalnire sa fie un esec, de aceea nu stiu ce sa fac. Mentionez ca folosesc Rouaccutane pentru acnee si am aproape 18 ani.Doresc sa ma sfatuiti in privinta problemei mele, fara sa-mi aduceti jigniri.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cristina64 a răspuns:

Buna! Si eu am acnee severa, ca si tine, dar numai ca eu am 13 ani!:(Am folosot tot felul de creme,tratamente blablaa...Dar,mi-a spus o fata,a seara, inainte de culcare, sa ma spal cu apa minerala pe fata, dar fara sa ma sterg! Apoi, sa imi dau cu o crema Oilatum: http://www.farmaciastejara.ro/images/oilatum-crema-emolienta.jpg Asa ca mi-a trecut, dar nu in totalitate...Si mie mi-a placut de un baiat,si inca imi place,eram la fel ca tine, ingrijorata ca il voi speria cu problema mea, dar nu a fost asa! Si nu uita, Cine te place, te place asa cum esti!:-*

5 răspunsuri:
| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Analize la sange ti-ai facut? In mod normal daca tratamentul de la dermatolog nu da rezultate se apeleaza la endocrinolog. Daca e foloseste argila si tratamente cosmetice la salon,
cu produse de la gigi, sau mary chor.Iti va trecewinking

| anonim_4396 explică (pentru Mada_Mays_1994):

Da imi fac analize regulat, chiar saptamana viitoare trebuie sa le fac din nou.

| Mada_Mays_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://video.bzi.ro/......ului-40997 sper sa te ajute la ceva:D nu zic sa faci asta mereu. doar pentru duminica :P daca vrei sa arati bine:)

| Veritas a răspuns:

Dacă nu te va accepta așa cum ești atunci nu merită efortul.

| camus999 a răspuns:

Pai ai putea sa incerci sa te dai cu fond de ten!
te dai cu crema exfolianta si folosesti un fond de ten mai inchis... si in legatura de acnee ai putea sa folosesti suc de lamaie, usturoi sau chiar castraveti