| CaBrOn a întrebat:

am si o problema mai delicata, si vreau niste sfaturi/pareri de la voi.Am o relatie cu o fata de o luna si ceva,ea se simte foarte bine in preajma mea si tine foarte mult la mine,am reusit sa o schimb mult (are o poveste de viata mai complicata)si sa o ajut in privinta asta,si apreciaza foarte mult. Problema e ca eu nu tin la ea cum tine ea la mine din cauza sentimentului de mila (faza cu problemele ei) dar si din cauza ca e putin plinuta.As vrea sa ajung sa fac sex cu ea,poate o sa se schimbe ceva dar, nu vreau nici sa imi bat joc de ea si dupa daca nu se schimba nimica sa ai zic sa punem punct(mentionez ca e virgina si asta conteza mult pentru o fata ) Chear nu stiu ce sa fac? Sper sa nu va oboseasca textul problemei mele, si astept niste raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Daca acum nu simti nimic mai mult pentru ea,nimic profund,crede-ma ca nu vei simti dupa ce faci dragoste cu eawinking nicidecum nu schimba cu nimic.
Sentimentele tin de altceva nu doar de placere fizica,ele nu se inmultesc in urma sexului.

Daca nu o vezi ca pe o posibila iubita,atunci nu face nimic cu ea. Fii diplomat si mentine-te oarecum la distanta de ea, da-i de inteles ca tu nu simti la fel cum simte ea. O sa inteleaga, fii sigur. Orice persoana simte cand cineva nu o vrea in acelasi mod.

Va fi mai rau daca se intampla ceva intre voi si ar fi pacat. Daca tu nu-i poti oferi ce ea isi doreste, iubire adevarata, atunci las-o sa gaseasca iubirea asta la altcineva.
Nu te forta sa i-o dai, iubirea nu se da cu jumatati de masura, ori o oferi cu inima deschisa si iubesti cu adevarat, ori nu o mai oferi.

Ai grija de ea.

9 răspunsuri:
| Ixchel a răspuns:

Cum s-a mai spus pe aici: tu deja ți-ai bătut joc de ea și încă îți bați happy. Mai bine desparte-te de ea decât să o amăgești așa.Dar gândește-te bine la ce simți cu adevărat pentru ea pentru că știi vorba aceea: Oricât ar fi roata de pătrată, tot se întoarce ea odata și-odată.Să nu pățești ca după un timp să îți fie dor de ea și să fie prea târziu atunci.

| BruneTTe a răspuns:

Ce simti tu pentru ea de mila. Asta e si motivul pentru care ai ajutat-o si sustinut-o. Nu e deloc vorba de iubire,eventual de atasare.
Lasa sexul, sigur un va schimba nimic. Daca acum nu simti prea multe, iti dai seama ca nici pe urma nu vei simti. Mai ales ca din cate spui tu tocmai fizicul e unul dintre chestiile ce nu te atrag la ea. Deci ti-ai bate joc si i-ai mai rapi si virginitatea. Incearca sa te indepartezi usor de ea si sa ii spui eventual ca tu nu tii la ea si ca e mai bine sa stie asta ca sa nu sufere si mai mult mai tarziu.
DAR! neaparat! spune-i tu astea, nu pune pe altcineva, sau nu incerca sa ii dai de inteles ducandu-te cu alta fata. Ar fi foarte urat din partea ta.

Sper ca te-am ajutat macar putin. Oricum, urata situatie.

| h3r a răspuns:

Dar tu deja ți-ai bătut joc de ea.

| Cristiann25 a răspuns:

E cam greu ca dupa 1 luna sa te culci cu ea pentru ca o sa creada ca stai cu ea doar pentru asa ceva!
Daca simti ca nu o iubesti asa cum si ea te iubeste pe tine si ca nu e destul de frumoasa pentru tine mai bine spune-i frumos ca nu merge sau alta scuza asa mai frumoasa decat sa o faci sa sufere mai tarziu! Las-o sa isi gaseasca un baiat care s-o merite si s-o iubeasca asa cum e ea!
Salut!

Răspuns utilizator avertizat
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Si nu te simti un pic ticalos? asa, numa un pic?

Vezi ca din start iti bati joc de ea : vrei sa profiti de problemele, increderea si afectiunea ei pentru tine.

Si tu, nu esti capabil sa-ti gasesti o partenera egala cu tine?
Trebuie sa te legi de fete pe care,, le ajuti,,?

Mergi la sala, si fa-ti muschi. Deja te vad cu viitor de aur ca gigolou

Te-am tzucat.

| CaBrOn explică (pentru Stelutza1990):

Ai inteles prost tot ce am scris eu mai sus! Nu stiam de problemele ei. am aflat de la ea pe parcurs si am incercat sa o ajut. Daca nu eram capabil sa sper la ceva mai bun ma multumeam cu ce am acum langa mine si nu mai intrebam asta adica nu eram in dubii! Oricum multumesc apreciez gestul pentru ca ai raspuns intrebari mele.

| Andrei296 a răspuns:

Ohh ce problema de relatie complicata.
Hai sa-ti spun ceva daca ia isi ofera virginitatea ta tie eu un lucru mare
Daca te iubeste asa de mult tine-o langa tine si o sa vezi cu timpul ca si tu o sa-ti la ia foarte mult e plinuta? ca-m cate kg are si ce varsta aveti sa-mi scrii terog daca e cam plinuta nu are nimic frate isi ofera virginitatea tine mult la tine te iubeste extrem de mult in viata sunt doar 3 ocazi marete una in copilarie una ca adult si una ca bosorog nu lasa fata terog ajut-o si o sa vezi ca si tu o sa te simti mai bine si o sa fi in al 9 cer Funda?

| DiiDuu a răspuns:

Daca tu vrei ca sa faci dragoste cu ea si nu o sa se schimbe nimic, o sa puneti punct relatiei, si aici vine problema : ea o sa creada ca ai vrut doar sa faci dragoste cu ea si ca ti-ai batut joc de ea. Deci eu zic sa ii zici ca nu mai simti nimic. dupa se complica treaba. Sper ca te-am ajutat :*