| rgga a întrebat:

E adevarata chestia aia ca daca iti intra o urechiusa in ureche iti mananca timpanul iar apoi merge la creier?

5 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Eu stiu ca nu, fiind doar un mit.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna,urechelnitele nu intra in ureche, ci doar daca cad acolo sau ceva de genul, nu sunt atrase de asa ceva, ci dupa gaze si altele.In cazul in care stii sigur ca ti-a intrat in ureche du-te la medic deoarece iti poate manca timpanul.O zi frumoasa! (P.S. mama unui prieten a patit si acum are aparat auditiv)

| Paulystar a răspuns:

Nu-ți mănâncă timpanul, merge DIRECT la creier. Acolo își face "cuib" si poate sta chiar 1 an fără sa dea semne sau sa te doară. Însă ea îți roade creierul in timpul ăla si trebuie sa îți faci operație. Însă dacă îți intra una in ureche nu ai cum sa nu simți, pina ajunge la creier, te doare foarte tare.

| nuSnormal a răspuns:

Nu!