| Negru_Rebeca_2002 a întrebat:

E cineva pe aici care a slăbit fară sa depună efort. Voi, fetelor, cum aţi slăbit? Am 62 de kg si nu pot da din colăcei jos, deși cunosc persoane care au slăbit fară efort. Știe cineva un mod mai simplu si natural prin care sa slăbesc, aș depune si efort dacă trebuie. In curand voi incepe scoala și vreau să arăt bine. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Pentru a slabi fara efort, recomand ceaiul de ghimbir! Probabil pare banal, dar eu si alte persoane l-am testat, poti cauta si pe internet sa te convingi.
Are un gust "pitigaus", poti sa il bei atat rece cat si cald, cum doresti. Insa nu ceai la plic, ci tai ghimbirul in bucati si le fierbi. Cantareste-te inainte sa bei, si cantareste-te dupa o saptamana. Bea cel putin un pahar pe zi. Vei vedea minuni.
In paralel cu asta, renunta la mancarurile grase sau unsuroase. Este vara, mananca mai multe salate. Insa nu este exclus carnea, doar ca nu in cantitate mare si pe cat se poate sa nu fie prajita in ulei. Daca ai lamaie prin casa, poti bea si limonada in loc de apa. Mananca si citrice (grapefuit, portocale), te vor ajuta.
Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoanele alea care slăbesc fără să facă nimic ori sunt bolnave, ori mănâncă puțin.
Dacă ești grasă și nu-ți convine, ieși și aleargă.
Plânsul de milă nu slăbește.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si comentariile ironice nu ajuta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am confruntat cu problema asta, dar o sa incerc sa te ajut din ce am vazut ca a functionat la altii.1.NU incerca vreo dieta la intamplare de pe net. Daca vrei totusi sa tii o dieta, mergi la nutritionist.El iti va da o dieta destul de usoara.2Fa mult sport.Mergi pe.jos in fiecare zi, alearga, mergi si la sala. daca vrei, orice fel de miscare. 3Pastele painea produsele fainoase dulciurile ingrasa.Painea mananco in cantitati mai mici, iar dulciurile cat mai rar

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau să slăbesc. Mulțumesc.

Și punctul 2 nu are ce căuta acolo.
Tipa vrea să slăbească stând degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A zis ca ar vrea sa depuna si efort

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă voia, făcea de mult asta.