| anonim_4396 a întrebat:

Buna,e normal ca la 21 de ani sa iti fie frica ca nu vei mai gasi persoana care sa ramana langa tine si sa iti intemeiezi o familie? Am foste colege care deja au copii..si imi pare bine pentru ele dar si eu imi doresc, nu mai pot suporta sa vad cum relatiile mele se destrama avand in vedere ca sunt sincera, nu am inselat niciodata si am facut tot ce se poate pentru relatia respectiva, sunt obosita pshihic si nu mai am puterea sa o iau de la capat iar sad

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Smolbean a răspuns:

Bună! Oamenii se dezvolta în ritmuri diferite. Unii fac ceva mai repede, alții mai târziu, dsr fiecare la momentul potrivit. Suntem diferiți, și automat și acțiunile, gândurile, relațiile(chiar viitorul) pe care le avem sunt diferite.
Asa ca, îți sugerez sa nu te mai compari cu ceilalți, sau sa îți dorești să fi ca ei, deoarece fiecare floare e unica și înflorește când e timpul ei. De exemplu, nu poți sa ai un ghiocel în mijlocul verii, pentru ca s-ar ofili, el răsare iarna, pentru ca atunci e timpul prielnic pentru el. Asa și cu tine. Eu cred ca încă nu e momentul, sau poate nu ai găsit persoana potrivita. Acorda-ți timp în primul rand ție și apoi eventualei persoane de lângă tine. Ca o relație sa funcționeze, eu consider ca mai întâi trebuie sa lucrezi la tine, sa fi cea mai buna versiune a ta, sa îți depășești orice limita, pe scurt sa dai tot ce ai mai bun, sa te i ici în multe activități și sa cunoști cât mai mulți oameni, ca să îți faci o idee, despre ce ți-ar plăcea, sau potrivi bazat pe hobby-urile tale. Orice lucru devine frumos când ii este vremea. Nu încerca să grăbești lucrurile, pentru ca și ceilalți au, și "eu vreau acum". Dacă aștepți, vei fi mai recunoscătoare pentru ceea ce va urma, și mai matura automat. Altfel vei vedea lucrurile, lumea și altfel ii vei educa pe copiii tai.
Mult succes și răbdare!?

| Emma24dsxd a răspuns (pentru Smolbean):

Iti multumesc pentru incurajare si pentru aceste cuvinte minunate!

2 răspunsuri:
| Anonimic a răspuns:

Da