| deea16_3869 a întrebat:

E o poveste mai lunga. E vorba de un baiat laughing ca de obicei. (ma numesc ana, contul acesta este al surorii mele andreea, suntem gemene ) Am un tip in clasa care il plac de vreo 3 luni. Majoritatea fetelor stiu asta. Dar una din "prietenele" mele s-a dus si a scris pe caietul meu ana+x=love... langa ea era colegul meu de banca si a vazut ce a scris, el a inceput sa rada. Dar l-am convins dupa ca nu e adevarat. M-am certat cu aceea "prietena foarte buna pe care o aveam". Asa, de la un timp baiatul acela (x) imi ia apararea, se uita in ore la mine, ma invita pe afara cu prietenii. Si si-a facut o obisnuinta, cand nu are ce face si ma vede pe la geam sau in clasa imi i-a elasticu de par si nu vrea sa mi-l mai dea inapoi. Nu lasa pe nimeni sa il i-a de la mana. Iar saptamana trecuta mi-a luat elasticu si mi l-a dat debea azi( in tot timpu asta la tinut la mana, la avut la scoala la mana). Uneori cand vorbesc cu el se inroseste. Si mai e o chestie tot asa zisa mea prietena s-a dus la el si l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine, iar el a zis ca nu. Apoi pe mess mi-a zis el daca am pus-o eu sa il intrebe, dar eu habar nu aveam depre ce vorbeste. Ma rog. am rezolvat si treaba asta. Eram intr-o zi afara si m-am luat la certa cu o fata, i-am tras o palma si am plecat(eram cu rolele) m-am intalnit cu el si ma intreba ce am patit si i-am zis si s-a dus la fata aceea si sa luat de ea. Majoritatea colegilor spun ca ma place. Uneori ma i-a si in brate, Am incercat sa-i arat ca il plac, dar nu stiu daca si-a dat seama. Ce credeti? si oare el ma place?

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca iti place cu adevarat, te duci si-i zici direct, fara alte chestii infantile, fara ocolisuri, fara chestii care se pot interpreta in diferite feluri. Din cate ai povestit mai sus, eu zic ca te place, dar asta nu inseamna ca vrea o relatie cu tine! Asta nu ai de unde sa stii numai daca mergi si-l intrebi direct, iar pe urma, in functie de raspunsul primit, intrebi si motivul, asta in cazul in care ai parte de un raspund negativ in ceea ce te priveste, daca nu, e -n regula!

| tyana a răspuns:

Pai e clar ca te place, te mai indoiesti de asta? E mai timid dar incet, incet o sa-si recunoasca sentimentele. Ajuta-l si tu putin stand de vorba cu el si fiind mai comunicativa.Si roga-ti prietena sa nu te mai "ajute" ca mai rau te incurca. Spune-i ca rezolvi tu singura problema.Toate "interventiile" amicei tale le poate interpreta ca pe un fel de misto la adresa lui si e cam neplacut.Baftahappy