| gabitza_4576 a întrebat:

e un baiat la mine in clasa de care sunt un pic atrasa >:" ne intelegem super bine si chiar atunci cand am luat vacanta ma pupat (pe obraz ) si mi-a zis ca o sa-i fie dor de mine >:" as vrea sa-mi fac curaj si sa-i spun ca il plac dar exista 2 mici probleme big grin e mai scund ca mine sad mult mai scund crying( si vreau sa stiu sigur ca si el ma place (pentru ca nu vreau sa ma fac de ras) voi ce parere aveti? ori ce sfat in legatura cu baietii in general o sa-l iau in considerare :* fund + vot cele mai eficiente :X

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Te asigur ca te place probabil in aceeasi situatie este si el si ii este teama sa ti spuna acelasi lucru pe care si tu vrei sa i spui.Cu siguranta si el este necajit ca tu esti mai inalta decit el.Te asigur ca daca faci cel mai mic pas El nu va da inapoi Iar daca treci peste acest mic complex ca el este mai scund ca tine.Te asigur si iti garantez ca veti avea o relatie frumoasa si foarte Romantica Sunt Ferm convins ca te place foarte mult Dar el fiind mai scund decit tine ii este pur si simplu rusine sa ti spuna ceea ce simte pentru tine.Deci incearca sa faci tu primul pas si te asigur ca ve ti fi impreuna daca nu va fi asa sa mi spui cum vei vrea si nu ma supar.Succes! Ps:Astept mesaj de la tine.

| Sabyynna a răspuns:

Offf...iubirea asta! Si eu am patit exact la fel, dar daca nu ii spui nu vei afla niciodata. Trebuie sa iti faci curaj si sa ii supi, mai ales ca el nu va rade de tine niciodata. Chiar daca unele fete considera despre baieti ca sunt insensibili nu este adevarat, de fapt ei nu isi doresc sa ne raneasca niciodata si de aceea nu vor rade si nici nu le vor spune altora. Baietii nu sunt barfitori, deci nu se va duce sa le spuna tuturor ca tie iti place de el. Nu stiu cati ani aveti deci nu iti pot spune daca el va mai creste. In general baietii incep sa se inalte mai tare pe la 13-14 ani, dar daca il iubesti inaltimea lui nu ar trebui sa te deranjeze.
Sfatul meu este sa ii supi ce simti pentru el, altfel nu vei afla niciodata si chiar il vei pierde. Eu nu am vrut sa-i spun unui baiat ca il plac timp de 1 an exact din cauza ca imi era teama sa nu rada de mine sau ca ne vom strica prietenia... Totusi odata ce mi-am facut curaj am aflat ca el apreciaza la fete faptul ca pot sa le spuna beitilor ca ii plac si am mai aflat ca si el ma iubea.
Oricum sa supi ca iubesti pe cineva cel mai greu lucru cu putinta. Chiar si celui mai dur baiat i se vor inmuia picioarele cand va trebui sa intrebe asta. Exista o singura cale: sa te gandesti ca el te iubeste si atunci il vei putea intreba fara nici o problema. fundita?

| BuddyBreakThough a răspuns:

Nu conteaza ca e scund.eu am fo' cu unu' ce era cu un cap sh jumate mai mic decat moah.da conteaza cal placi.de exemplu eu il stiu pe actualul coleg de banca de mai mult de 8 ani...iar acum il plac...e mai scund ca mine dar stiu ca ma place.deci nu vad dc nu am putea fi impr. sper ca te-am ajutat. pupici :X