| Husky2000 a întrebat:

E normal sa doara atunci cand o baga prima oara baiatul si dupa sa fie totul ok avand in vedere ca au mai facut o de vreo 5 ori inainte? A durut primele 2 dati cand fata s-a dezvirginat dar dupa a durut de fiecare data cand a bagat o prima data la fiecare act sexual.

Răspuns Câştigător
| Withoutnamenoname a răspuns:

Avand in vedere ca era virgina, e normal sa doara primele cateva dati. De regula himenul nu se rupe in totalitate din prima. Este si o senzatie noua si trebuie sa se acomodeze unul cu celalalt, poate o baga el prea tare si repede din prima sau sta ea prea incordata. Dupa un timp nu o sa mai existe dureri deloc.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza numarului foarte mic de penetrari efectuate pana in prezent, fibrele musculare nu au fost intinse/alungite suficient de mult si din acest motiv canalul vaginal este mult prea stramt. Vaginul se va largi progresiv si se va potrivi perfect cu penisul partenerului precum o manusa, doar dupa ce veti intretine un numar de inca minim acelasi cu numarul contactelor sexuale intretinute pana in prezent. De asemenea la inceputul vietii sexuale efectuarea unui preludiu "meserias" este considerat ca fiind strict obligatoriu. Sanatate!

| Ioana74ses a răspuns:

Nu, nu e normal! Sexul sa o placere, nu ceva dureros, excit-o putin la inceput sa o penetrezi, mangaie-i clitorisul va fi foarte excitata si nu cred ca mai simte durere! Mult noroc!

| AsaMaCheama a răspuns:

Pe baieti ii doare pla cand o baga prima data la inghesuiala?

| Husky2000 explică (pentru AsaMaCheama):

Depinde. Oricum doare putin dar nesemnificativ

| policewoman16 a răspuns:

Da, pentru primele dati e normal sa doara mai ales daca are himenul mai rigid. Incearca sa o umezesti acolo, prima data cand o bagi o va durea oricum, dar dupa vreo doua minute nu va mai simti niciun disconfort, fiind lubrifiata. Daca nu, luati-va prezervative gata lubrifiate. Secretul e sa o bagi incet, cu atentie si sa te misti tu de la incet spre repede. Bafta!

| sake1980 a răspuns:

Serios si eu am aceeasi problema