| missLights a întrebat:

Este cineva pe aici caruia ii plac anime-urile?
La ce imi recomandati sa ma uit.
Am vazut pana acum Nana, Naruto, Naruto Shipuuden, Death Note, Fata Iadului.
Dau fundita happy.

12 răspunsuri:
| Dildau a răspuns:

Kiss x Sis, Durarara, Bokura ga ita, Elfen Lied, Earl and Fairy, denpa onna to seishun otoko, yosuga no sora, tora dora, puella magi madoka magica, Romeo x Juliet, Haruhi suzumiya si multe multe altele :X.

| Kesariona a răspuns:

NaNa. E cea mai emotionanta poveste EVER

| LikeMe a răspuns:

Uita-te la One Piece este un anime extraordinar de frumos adventura comedie si actiune

| DidiChanx3 a răspuns:

Mama cat le iubesc mai ales fata iadului uite la ce sa te uiti :
Kiddy Grade
Honey and Clover
Yu yu Hakusho
Bleach
Blood+
hellsing
Paradise Kiss
inuyasha
astea seamana ft mult cu animeurile la catre te-ai uitat u sper sa-ti placa fundita plss puppy dog eyes

| AnimeChu a răspuns:

Oy, ce multi ti-au raspuns... si eu credeam ca sunt singura ciudata de felul asta =.= Acum revenind la intrebarea ta si raspunsul meu: Black Rock Shooter( mie mi-a placut mult, desi e mai greu de inteles, imaginile cu cele doua lumi diferite tot imbinandu-se), Lovely Complex ( o poveste de dragoste super funny si sweet), Soul Eater( m-a atras din prima povestea si personajele), Ghost Stories ( care este tot asa infricosator), Kamichu, zeita scolarita ( l-am adorat cand l-am vazut), Shugo Chara( foarte draguta si simpatica povestea) si Nana, pe care era imposibil s-o las pe dinafara ( o poveste super grozava, personaje simpatica si sunt si cateva scene emotionante dar si funny). Toate merita, acum depinde de tine la care vrei sa te uiti. >big grin

| XxblackangelxX a răspuns:

Nruto is the best uite moda pentru tine http://www.youtube.com/watch?v=WvL308_eF_8

| Bezea a răspuns:

O sa fac un compromis si o sa raspund la o intrebare care a fost pusa de pe un cont care nu are nici macar o saptamana.

Iti recomand sezonul 2 si 3 din Jigoku Shoujo(Hell Girl) daca nu le-ai vazut deja.
Anime oarecum asemanatoare cu Hell Girl:
Shigofumi
Ghost Hunt
Durarara
Le Portrait de Petit Cossette
Anime asemanatoare cu Naruto:
History's Strongest Disciple Kenichi
One Piece
Soul Eater
Fairy Tail
Fullmetal Alchemist
D.Gray-man
Rurouni Kenshin
Katekyo Hitman Reborn

Cont recent facut deci nu mai dau si detalii despre anime. Hf watching.

| Ako a răspuns:

Bleach, D.Gray-Man sau Ao no exorcist

| AnGeL13w a răspuns:

Vampire Knight -este vorba de o scoala de oameni si vampiri.Genul :drama, comedie, romantism, actiune
Pandora Hearts- un baiat pe nume Oz este aruncat in Abiss si, ajutat de o fata Alice, ce a trait acum 100 ani, il ajuta sa se intoarca acasa,dar cu zece ani mai tarziu. Genul:fantasi, aventura,actiune,triller.

Canaan- O fata cu puteri paranormale lupta contra teroristilor. Se intalneste cu o veche prietena, si impreuna cu ea si alti oameni legati de soarta ei, lupta impotriva unui virus provocat de teroristi. Genul: girls with guns, action, adventure, violence.
Ouran High School :Host Club - Haruhi, o fata saraca, datorita intelingentei ei, ajunge la o scoala de copii bogati, si este confundata cu un baiat de catre niste baieti, membrii clubului "host club", ce se ocupau cu confortul si distrarea domnisoarelor din scoala. ea sparge din greseala o vaza foarte pretioasa, si neavand bani, este nevoita sa faca parte din clubul baietilor, acestia ne stiind ca ea era de fapt o fata.Genul; comedie, romantism, gender bender
Soul Eater- Elevi dintr-o scoala ce se ocupa cu protectia oamenilor, sunt impartit in doua categorii : maiestri si arme. Unii copii se puteau transforma in arme, fiind utilizati de ceilalti copii numiti "maiestri" luptand in potriva raului. Povestea se invarte in jurul a trei echipe (maiestru-arma) ce reusesc sa invinga cel mai mare rau ce ameninte intreaga lume. Genul :aventura, actiune, comedie.
DN-Angel - Daisuke, un copil aparent normal, are puterea de a se transforma intr-un inger de fiecare data cand isi priveste iubirea vietii, Risa, o fata care nici nu i-a observat existenta. Genul : actiune,aventura,comedie,romantism.
Kaichou wa maid sama (presedinta menajera )-Misa, o fata ce ura baietii, este surprinsa de cativa colegi din scoala lucrand la o cafenea, purtand un costum de menajera. Ea este salvata de un alt elev din scoala ei,Usui, de care treptat se indragosteste. Genul:comedie, romantism.
Special-A : Este vorba despre aventurile unei clase de elita, cu elevi ciudati si amuzanti. Genul : comedie, aventura, comedie, romantism, comedie.
Maria+Holic :O lesbiana alergica la baieti, este transferata intr-o academie de fete, se indragosteste de Maria, colega ei de camera (pe langa alte 1000 de fete, asta era doar preferata ei ). Insa aceasta descopera ca Maria este de fapt...un baiat,(nepotul directoarei )ce pentru a castiga dreptul de a conduce intr-o zi scoala, este nevoit sa se travesteasca, asemenea surorii lui gemene inscrisa la o academie de baieti.
De atunci incepe cosmarul lesbienei... Genul :comedie, comedie, gender bender, comedie, comedie.

| TwistedDemon a răspuns:

Animeuri care merita vazute : Prince of Tennis,Nana,Code Geass,Honey and Clover,Rurouni Kenshin,Vampire Knight,Hellsing Ultimate,Claymore,Trinity Blood,Paradise Kiss,Clannad,Gankutsuou,Beelzebub,Trigun,Minami-ke, Blood+, Hell Girl(toate cele 3 serii), Gallery Fake, Hikaru no Go.

| Iluvwafflesvewwymuch a răspuns:

Iti recomand calduros Kuroshitsuji ( Black Blutler = Majordomnul Negru ) si Ao No Exorcist ( Blue Exorcist = Exorcistul Albastru), care este on going. Enjoy! :3

| Kato18 a răspuns:

Wow cate raspunsuri, oricum recomandariile mele sunt
Katekyo hitman reborn
Pandora Hearts
Natsu no Arashi
Gokinjo Monogatari
Shiki
Vampire Knight
Highschool of the Death
Usagi Drop
No. 6
Special A
Gintama
Hanasaku Iroha
Sayonara Zetsubou sensei
Blood C