| deliadelia17 a întrebat:

Este foarte urgent, profesoara mea ma obliga sa merg intr-o excursie in saptamana altfel, iar eu nu vrea sa merg din cauza ca o sa mearga altii foarte "naspa" laughing, si as dori si eu cateva scuze >: va rog frumos :* dar destul de plauzibile pentru ca este o fire care incearca sa te convinga prin orice mijloc... deci niste scuze puternice laughing Multumesc :* :*

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Depinde in ce fel de excursie.Din cate stiu eu daca e una prin imprejurimi care nu costa esti obligat sa te duci pentru ca e activitate cu scoala.Insa daca e de mai multe zile sau cu plata nu te poate obliga. Spune-i pur si simplu ca nu te-ai simti confortabil in aceasta excursie, doar asta e adevarul.Sau daca nu vrei sa o necajesti spune-i despre bani, ca nu ai suficienti in momentul asta.Nu are rost sa inventezi alte scuze penibile gen: "sunt bolnav" sau "sunt plecat".Isi va da seama, adevarul e cel mai bun.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Este foarte simplu.
Vorbeste cu parintii tai si spune profesoarei ca nu te las parintii!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai bani

| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Doamne. Ia frate atitudine si zi-i: Nu vreau sa merg si punct. Nu ma puteti obliga sa fac ceva ce nu vreau.

| RoNaLdONiNu a răspuns:

Nu mergi in acea zi la scoala.