| adinutzadina a întrebat:

este inceputul verii si eu nu stiu ce activitati sa practic ca sa nu ma plictisesc...in ceilalti ani ma duceam la tara si ma jukam cu multi copii diferite jocuri si acum sunt la tara dar de cand am venit ma plictisesc si tot tragem la sort ce sa ne jukam nu mai e distractia care era o data, probabil din cauza varstei ca am mai crescut sau din cauza ca ne jukam aceleasi jocuri in fiecare an, datine niste jocuri sau activitati pe care le-am putea practica... fundita+vot

4 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Pai eu cand marg undeva nu ma joc mereu aceleasi jocuri pentru ca la fel kuym zici u ne plictisim depinde. fara sa vrem inventam unu. pueti sa mereti sa va plimbati.,. sau sa vedeti un film si sa nu fiti decat 2 fete de exemplu sa fiti mai multi ca sa fie mai frumos. si nu alegeti orice film poate unu horor sau comedie ceva frumos. Sau acum ca vine vara vin kaldurile jukativa cu apa daca e kald noi mereu cand ne jucam cu apa mereu ne inveseleam cu totii si ne distram. si asata facem mereu e singurul lucru care il facem din todeauna si nu plictisim de el laughing ~ puteti sa mergeti la strand (daca aveti ) puteti sa va plimbati. acum e o problema ca voi ati crescut si nu va mai pueti juca orice joc vi se pare plictisitor gasiti alte activitai. exact ce ti-am spus eu mai su big grin te pup si VACANTA placutA!

| Aℓex a răspuns:

Heii!` Da e inceputul verii deci e anotimpul distractiei! Vara aceasta poti face multe lucruri distractive ca de exemplu:
1. Te plimbi cu rolele/bicicleta.
2. Te joci in parc cu prietenii
3. Faci o plimbare in aer liber
4. Faci o petrecere in pijamale
5. Faci parada modei cu prietenele
6. Asculti muzica
7. Te joci pe calculator
8. Iti faci prieteni noi
Jocuri:
1. Sticluta
2. "Mâţă"
3. Tupu/Fatea`scunselea
4. Ati putea sa infiintati o tabara a voastra!
Si multe alte jocuri! P.S.:Inventati si voi propriile voastre jocuri distractivewinking Funda?

| Allexutsu a răspuns:

Poi puteti sa mergeti undeva la un strand ca tot au venit caldurile, va puteti duce mai multi intr-o mini excursie zis... sunt chiar si niste centre cu activitati pentru vara puteti merge la plimbarica la un film prin parc sunt multe chesti de facut vara... oricum sunt sigur ca vei gasi ceva, vacanta placuta>big grin

| adinutzadina explică:

Sunt la tara la bunici de unde filme, stranduri, eu voiam niste jocuri activitati mai distractive ca acasa toata ziua ma duc la film si la strand vreau si am venit la bunici sa ma joc diferite jocuri sa madistrez...pff