| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hei lume ^^ Deeci avand in vedere ca suntem pe la mijlocul verii si eu nu am facut nimic, as vrea sa va intreb...ce pot face ca vara asta sa nu treaca fara sa am amintiri din ea? Ma refer la amintiri de genul care nu le uiti, si zambesti de fiecare data cand te gandesti la ele. Nu prea am idei, nu am prieteni cu care sa-mi petrec timpul, nu merg nicaieri, si plus ca stau la tara si nu am unde iesi. Inainte mergeam pe drum la copii, vorbeam si ne jucam...dar acum ca am crescut m-am indeparatat de ei si nu ies din casa aproape deloc. So, puteti sa-mi da-ti niste idei?^^ As putea face ceva cu vara mea, e singura cu care ma inteleg.

3 răspunsuri:
| RedGuy a răspuns:

Stai linistita....nimeni nu mai iese din casa...

| Cameliapantiru a răspuns:

Sa faceti tu si verisoara ta o excursie prin imprejurimi si multe poze, sa citesti cateva carti interesante, din genul tau preferat, sa scrii ceva (poezii, eseuri etc) sau sa pictezi si sa-ti pastrezi creatiile asupra carora vei reveni peste ani si ani cu zambetul pe buze, sa pregatesti diferite prajituri delicioase pentru tine si familie, sa te perfectionezi intr-un hobby al tau (un sport, origami, goblen etc).

| UzOm a răspuns:

Uită-te la anime-uri.