| anonim_4396 a întrebat:

Este sau nu Chow-Chow?
De curand am primit un chow-chow alb, am carnetelul de sanatate care sa-i ateste rasa, insa nu sunt convinsa de asta pentru ca inca nu are limbuta albastra-mov si urechile un pic prea mari pentru rasa lui.Mi s-a spus ca dupa 3 luni ii se va colora si limbuta si i se vor ridica si urechile acum are 7 saptamani. Nu stiu sigur daca este rezultatul unei incrucisari intre rase cumparat la pret de chow-chow.

Răspuns Câştigător
| Diannnaa18 a răspuns:

Am avut pui de chow-chow, nu erau rasa pura, iar dupa cateva saptamani-luni, limba lor a inceput sa se inchida. Urechile pot fi mai mari decat de obicei, dar in timp ii creste si acel guler de blana la gat si nu se va observa diferenta.

4 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

No ce pot să zic? Și câinii mai fac greșeli.

| baf a răspuns:

Da ...intr-adevar la 3 luni se va dezvolta, dar depnde, poti sa mergi la un cabinet sau la un pet shop si poate iti vor confirma acest lucru.

| SSophie a răspuns (pentru baf):

Intentionam sa fac asta doar ca ma gandeam ca poate a mai avut cineva aceasta rasa si culoare si ar fi putut sa ma linisteasca. Oricum merci mult!

| Iasmy_Iasmina_1996 a răspuns:

La cei albi se face mai greu limba albastra-mov(indeosebi daca nu au pedigree).Al prietenei mele are 10 luni si inca are o pata micuta roz. Uite-l in video https://www.youtube.com/watch?v=9QWDk_KM4i4