| anonim_4396 a întrebat:

Buna eu am 17 ani si pana la varsta asta nu am avut niciun prieten. voi ce credeti e bine sau nu?

Răspuns Câştigător
| yomisam a răspuns:

Dragostea nu are varsta!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O să-ți faci prieten atunci când trebuie, nu te speria.
Pa, pa.

| EvellineDub a răspuns:

Pai,in ziua de azi pana si copii de 12 ani au prieten/athinking Dar tu daca nu ai gasit pe nimeni cu care sa te intelegi, nu e nicio problema.Mai ai inca timp.

| Deathx a răspuns:

Daca nu ai avut pana la 17 ani un prieten inseamna ca poate nu ai gasit un baiat cu care chiar ti-ai dori sa formezi o relatie. Nu este ceva rusinos ca nu ai avut prieten pana la varsta asta. Inseamna ca esti genul de persoana care prefera o relatie de lunga durata si cel mai probabil nu ai gasit un baiat care sa iti atraga atentia in mod deosebit.

| Cristiana2011 a răspuns:

E bine :*! laughing. Altele la varsta ta isi incep viata sexuala oh go on! E ok la varsta ta :*!

| Gina1 a răspuns:

Eu cred ca e bine, bravooo big grin

| AkexD a răspuns:

N`ai simtit nevoia, sau cum? Este foarte putin probabil sa fie asta motivul, dat fiind faptul ca esti la o varsta la care hormonii joaca ca pe sarma`n capul unora.
Incearca...niciodata nu e prea tarziu.big grin

| geologul a răspuns:

De ce nu draga ai toata viata inainte analizezi mai bine si ai timp sa ti gasesti si tu un baiat bun nu unul ca sa si bata joc de tine si sa suferi daca esti la scoala terminati scoala, ai rabdare si vei gasi un baiat bun eu ma am grabit am stat ceva timp cativa ani buni cu ea si apoi am pierdut o.

| heavymetal a răspuns:

Nu cred ca e rau. fiecare avem prieten cand suntem pregatiti sau cand ni se ofera o ocazie buna. nu trebuie sa fi suparata din cauza asta.e mai bine singura decat cu un nesimtit.acest lucru nu este rau mai ales daca nu ai gasit inca persoana potrivita. sper ca am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,este bine sa ai mentalitatea asta.
Daca ai avea prieten,oricum ati ajunge doar in pat(stii tu)si ti-ar folosi corpul,dupa care v-ati desparti.
Ai fost crescuta frumos,banuiesc,nu-i asa? Foarte bine.
Continua sa fii o fata cuminte si sa-ti vezi de invatat, nu sa te iei dupa toate fetele obisnuite care fac numai prostii.
Oricum nu castigi nimic din asta, numai suferinta.Asteapta pana pe la 22-23 de ani.
Plus ca daca incepi viata sexuala de la varsta asta,nu te mai dezvolti cum trebuie,ti se deformeaza oasele si te ingrasi,aratand ca o femeie.
Ramai asa cum esti,este cel mai bine.
Dar rusinea, imoralitatea, decadenta...pe ele unde le punem?

Continua sa fii asa cum esti si nu te lasa dusa de valuri.