| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună, eu am doi dinți din față strâmbi, nici nu pot zâmbi măcar.mă gândisem la aparat dentar i-am spus mamei și mi-a zis ca nici măcar nu se observă. ce să fac, mă simt foarte prost …

2 răspunsuri:
| Simyna a răspuns:

Se poate merge la UMF-ul din orasul unde apartii si iti poate pune un student sub supravegherea unui medic. Ei fac la preturi mici, adica se platesc doar consumabilele. Sau poti sa astepti pana lucrezi si ai bani. Am crescut si eu cu parinti de-astia pe care nu i-a interesat pe motiv ca nu au bani si abia la varsta adulta mi-am pus.

| dullcat a răspuns:

Buna.Un aparat dentar costa destul de mult pentru ambele arcade, in special daca ai si alte probleme sau daca ai o situatie care va duce la probleme(una foarte comuna e din cauza maselelor de minte care pot strica toata corectia data de aparat in 2-4 ani).De aceea mama ta a zis ca nu se observa, cel mai probabil, fiindca intuieste cat va costa toata afacerea. Poti afla doar mergand la un control la medicul dentist.