| 123456789dicu a întrebat:

Ce aparat dentar mi s-ar potrivi daca am doi dinti foarte strambi si ceilalti sut urcati unul pe altul? Mobil sau fix?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandra_8523 a răspuns:

Fix iti spun sg ca fix. Si asta pentru ca daca iti pui de ala mobil sunt sigura ca ti l.ai da jos de multe ori. Asa ala il ai mereu si nu poti sa. l dai jos si o sa fie mai bine.Parerea mea!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| LOLA33 a răspuns (pentru 123456789dicu):

Ala mobil-u iti mareste maxilaru in primul rand.

Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| LOLA33 a răspuns:

Cel mobil. Problema pe care o ai tu am avut-o si eu, iar mie denista mi l-a recomandat pe cel mobil.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tare, asta este o intrebare de pus la dentist nu pe TPU

| dulcik19 a răspuns:

Mobil! Deoarece fix acum 5 zile mi-am pus si eu ca doctora mi-a recomandat! Si este mult mai ieftin! iti zic eu! ca am avut unu sus si ala fixul cu dintii ca ai tai(jos)... Fundita?

| emma10140 a răspuns:

Eu zic ca mai bine este aparatul fix ori cum o sa imi pun si eu si mama a purtat unu pentru ca avea doi dinti suprapusi si e la moda! Funda?