| dulcika a întrebat:

eu am parul f drept si vreau si eu sal ondulat-cret.am incercat mai multe trucuri dar nimic unul nu a tinut mai mult de o jum de ora crying...
ma puteti ajuta?happystiti vreun truc care sa mi-l increteasca?
please help me...crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuma care-ti increteste parul de la Londa
sau crema pentru bucle si onduleuri de la Sunsilk
ondulatorul
lasa-l sa se usuce singur, fara foehn
in ultim caz, permanentul...

doamne, si eu nu stiu cum sa mi-l indrept laughing

6 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Fa-ti-l cu ondulatorul.Sau codite.Sau in ultima instanta ai putea sa-ti bagi permanent(nu ti-as recomanda asta).

Salutari.happy

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Din cate stiu am incercat o varianta destul de eficienta, pot sa spun cea mai eficienta...suna dubios dar e adevarat, am testat pe pielea mea...incearca seara inainte de culcare, dupa ce te speli pe cap, si te usuci, sa iei:un pieptane, spuma sau mai bine fixativ, si niste fasii mai lungi de material, subtiri cam de 1 cm jumatatae sau 2cm si lungi cam de 10-15 cm la jumatatea fiecarei fasii de material pune hartie, coala infasurata pe o portiune cam de 3-4 cm, si ruleaz-o de mai multe ori(ca sa stea tare la mijloc)... apoi iei fiecare suvita de par, o tragi prin pieptane cu fixatix, dupa care o rulezi pe "moatele"pe care le-ai facut in prealabil...la final dupa ce o rulezi, innozi capetele fasiei de material si faci o funtita.cand termini mai dai o data cu fixativ peste tot capul, iti pui un baticut sau o esarfa, ce ai la indemana, si te culci linistita ca nici macar nu vei simti ca ai ceva in cap(adica nu ai senzatia iritanta care o avem cu bigudiuri...deloc!)cand te trezesti, incepi sa le derulezi... apoi mai dai cu putin fixativ...sa vezi ce par CRET vei avea...happy

| passion a răspuns:

Incearca cu ondulatorul dar inainte lasati parul sa se usuce singur bine bine.winking. wai eu ma chinui sa mi-l indrept...hee hee... putem face schimb de parhee hee...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codite, tin vreo 3-4 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dulcika :* ma chema silvia eu amparu ondulat daca vrei ca pru tai saiti stea ondulat dupa baie usucal putin sa nu fie nici foarte umed date cu spuma tine mana spumatain par sistrange firele si dupa aia fa-ti 2 codite coc una inro parte si alta inro parte si starnse sper sa te ajute trucu asta pop:*