| Gabriela2666 a întrebat:

Eu am rămas pur si simplu singura! M.am certat cu o fata din grupul meu de prieteni cu care e adevărat ca nu prea vorbeam dar când o jigneau restul ii luam apărarea.Ea a inceput sa le zică unor persoane lucruri oribile despre mine.Eu nu m.am luat de ea,nu am facut nimic... Din acel moment in care m-am separat de fata aia,mi-am pierdut toți prietenii,printre ei ființe si prietena mea cea mai buna. Acum ea iese cu restul si pe mine nici nu ma mai baga in seama. Nimeni din,,gașca mea,. Stau mereu in casa si ma plictisesc, uneori îmi amintesc de ei si încep si plâng constatând ca nu mai am nici un prieten. Ce ar trebui sa fac? Va rog sa îmi dai propuneri.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fa-ți prieteni noi. Un prieten adevărat nu se comporta rău cu tine și nu da crezare la orice vorbă. Poți vorbi cu prietena ta despre motivul pentru care s-a îndepărtat și vezi ce îți spune. Dar nu uita ca un prieten adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate.

| peperonies a răspuns:

Stai putin, meditezi si iti dai seama ca scoala nu conteaza. cand se termina scoala nu trebuie sa ma vezi oamenii aia falsi niciodata.

| DanFunie a răspuns:

Propuneri? Daca respectivii nu te mai baga in seama inseamna ca nu ti-au fost prieteni, tu depinzi de tine nu de restul! Cine vrea sa te accepte asa cum esti te accepta, cine nu asta e treci si tu peste.