| anonim_4396 a întrebat:

eu am un ten sensibil,alb si putine cosuri.Ce crema aveti si e foarte buna,ma refer mai mult pentru pori dilatati,si inca ceva am niste cearcane dar nu sunt extrem de vizibile, voi ce incercati anticearcan sau ceva pe baza de plante? Va multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca urmatoarea masca facuta in casa:
1 albus de ou, 1 lingurita de miere si un sfert de lingurita de otet de mere/ lamaie.
Aplica masca pe fata si ramai cu ea 15-20 de minute (pana ti se intareste). Apoi, clateste-te cu apa rece.
Repeta asta zilnic.
Impotriva cearcanelor, incearca felii de castravete congelate.

| alialinu75 a răspuns:

Pati sa te dai cu crema de galbenele si propoli seste foarte buna.Pentru cosuri poti sa folosesti pasta de dinti ca le usuca sau lamaie. Daca vrei ceva natural pentru cearcane foloseste castravetele sau felii de cartof in cateva zile cearcanele vor disparea. Daca nu foloseste anti-cearcan. Poli ti se dilata fie din cauza calduri fie din cauza prafului. Uite ce poti folosi:
- Crema anti-cosuri hidratare 24h Garnier Pure Active de 50 ml,
-Gelul exfoliant de eliminarea punctelor negre Garnier Pure Active de 150 ml
- Roll-on pentru cosuri Garnier Pure Active de 15 ml