| Kidaaaaaaa a întrebat:

Eu ma rușinez repede... si nu stiu ce sa fac as dori sa nu mai fiu rusinoasa.
Stiti chm sa rezolv asta?
Funda

4 răspunsuri:
| alex13king a răspuns:

Am si eu un coleg in clasa care e timid!
1.Fi mai indrazneata!
2.Incearca sa comunici cu oamenii care te inteleg.
3.Cand te rusinezi incearca sa transformi asta in ceva dragut.
4. Daca ai macar prieteni buni care sa te inteleaga e bine!
5. Daca poti incearca sa vorbesti cu baieti!
happy (funda?)

| bumbutz a răspuns:

Eu ma intreb ce ar trebui sa facem sa avem rusine in ziua de azi...asa ca bucurate, asta e o virtute

| ionutmarian123 a răspuns:

Sa zicem ca ti-e rusine sa te duci la un baiat sa ii zici ca il placi. Gandeste asa: Nu am nimic de pierdut

| Andrei1234413 a răspuns:

Incearca sa fi mai comunicativa cu lumea din jur si sa mai iesi cu prieteni pe altundeva asa vei scapa de obiceiul acesta eu sunt psiholog si stiu ca rusinea nu este o boala ci este un instinct happy[funda]?